Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Майстрині пензля Парасі Іванець — 98!

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Майстрині пензля Парасі Іванець — 98!

Парася Іванець. Автопортрет

Відома мисткиня Парася Іванець 15 березня відзначила 98-й рік свого народження. Її картини можна зустріти в музеї Альберти та в сотнях домівок приватних поцінувачів мистецтва. Народжена у Піддубцях, неподалік від містечка Рава-Руська, Парася Іванець (дівоче прізвище Криса) пройшла повну дорогу еміґрантки. Після голодних і холодних митарств через Словаччину, Австрію та Німеччину 1949-го потрапила до Канади. З Галіфаксу (провінція Нова Шотландія) перебралася до Альберти, а потім, разом із чоловіком-лікарем — на північ Канади до Ґрейт-Бер-Лейку.
Парася Іванець мала понад 20 індивідуальних виставок у Канаді, США та Німеччині, де переважно представила твори олійної техніки. 1977 року перебралися з чоловіком з Едмонтону до Сент-Кетринсу (провінція Онтаріо), де підготувала видання з циклом репродукцій картин олією 153 українських церков Альберти, над якими працювала десять років. Двомовна книжка «Українські церкви Альберти» (Пряшів, 1991) потрапила до бібліотек Канади й України й є значним внеском до історії та мистецтва української діаспори в Канаді.
Зараз Парася Іванець перебуває в одному з будинків опіки в Сент-Кетринсі. З нагоди такого ювілею бажаємо мисткині традиційного українського многая та благая літа!

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply