Новини для українців всього свту

Sunday, Mar. 7, 2021

Магія символу Оксани Андрущенко

Автор:

|

Серпень 24, 2017

|

Рубрика:

Магія символу Оксани Андрущенко

Вона завжди шукала легшого шляху. Проте лише у мистецтві. Спочатку, як розповіла сама Оксана Андрущенко, вона ткала свої «картини», пізніше малювала їх на склі. А згодом вирішила, що найоптимальніший варіант — малювати на полотні.
Любов до мистецтва п. Андрущенко перейняла від батька Миколи та його товариства. Оксана закінчила 1989 року Львівський інститут декоративного мистецтва (тепер — Львівська національна академія мистецтв), відділ художнього текстилю. Її вчителями були Карло Звіринський, Тарас Драган, Олег Мінько. З 1994 року вона — член Спілки художників України. Працює в техніці малярства на склi, полотні та дереві. Викладає на кафедрі графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв.
Оксана — захоплена шанувальниця етнічної спадщини України. Виконані нею орнаменти на полотнах, склі, предметах інтер’єру вражають своєю гармонійністю. А ще — безліччю деталей. Їх не багато й не мало, а саме стільки, скільки потребує глядач. А відтак, і сама авторка. Хоча львівська мисткиня зізнається, іноді хочеться якогось простору та порожнечі на полотнах, тож бажання деталізувати своє творіння доводиться стримувати.
Оксана Андрущенко розповіла, що їй цікаво прикрашати й «орнаментувати» буденне життя — від предметів побуту до сприйняття світу загалом. «Інтер’єр — це те середовище, в якому людина перебуває постійно, i хочеться надати ужитковим речам милішого та кращого вигляду», — розповіла мисткиня.
Виставка «Магія символу» — це перша на північному континенті персональна творча сповідь Оксани перед канадським шанувальником прекрасного. На виставці eкспонуватимуться полотна малярства та розпис на склі свіжих її творчих доробків, але з притаманним їй декоративними орнаментами. Популяризувати мистецтво орнаменту — те, чим мисткиня займається постійно, адже вона не тільки пише картини, але й розписує меблі, стіни й навіть підлоги! Багато своїх шедеврів створює для друзів і знайомих. Відтак, у домівці самої майстрині розписаних нею предметів інтр’єру не так уже й багато. За останні роки п. Андрущенко розписала багато дерев’яних скринь, стільців, шкатулок доброчинно, на підтримку солдатів, їхнє лікування й оздоровлення. Працює неустанно, за що нещодавно, 2017-го отримала звання заслуженого діяча мистецтв України.
Виставка живопису Оксани Андрущенко «Магія символу» діятиме з 10 по 24 вересня ц. р. в галереї Канадсько-української мистецької фундації. Відкриття — 10 вересня о 14-й годині пополудні.

Дзвенислава Басараб

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply