Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Люба, наша Люба!

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

Люба, наша Люба!

Познайомтесь із Любою Ґой, а відтак із багатьма персонажами, які стали частиною її творчого життя: від її папуги до… Жана Кретьєна, Марґарет Атвуд, королеви й П’єра Трюдо, численних канадських і світових політиків, відтворених так, як тільки талановита комедіантка може це зобразити.

Luba, Simply Luba — розповідь про особисте життя Люби Ґой, від маленької української дівчинки до великої канадської комедійної зірки. Чому Luba, Simply Luba? Поклонникам свого таланту вона завжди казала: «Кличте мене Люба, просто Люба». Отож так називатимемо її й ми!

Більшість із нас знає Любу як зірку комедійної групи Тhe Royal Canadian Air Farce, хоча в її житті були й драма, і комедія, і трагікомедія. Це й сприяло її зростанню від української імміґрантки до канадської суперзірки.

Продюсер Андрій Тарасюк розпочав роботу над виставою «Люба, просто Люба» кілька років тому. У співпраці зі самою Любою й талановитою театральною та телевізійною сценаристкою Діаною Флекс п. Андрій поставив собі за мету ознаменувати життєвий і творчий шлях цієї надзвичайної жінки і показати нам її з іншого боку, про який мало хто знає.

Очима маленької дівчинки ми спостерігаємо період в історії Канади й розвиток однієї з найвпливовіших культур цієї країни — української. Люба розповідає, як її батько, великий уболівальник за долю поневоленої України, намовляв свою малолітню доньку просити канадський уряд «розгромити» зловісний Кремль; про вшанування її генерал-губернатором Канади; про зустріч із Президентом України — вільної держави! — Віктором Ющенком, про що батько міг тільки мріяти.

Вистава супроводжується грою на бандурі та співом уславленого кобзаря Віктора Мішалова. «Люба, просто Люба» виходить за рамки розважальної програми, це — розповідь про українські традиції й культуру, на яких зростала талановита артистка та які прокладали їй шлях до вершин слави.

Так, ми знаємо Любу як чарівну й забавну особу, успішну артистку, але чи багато хто знає, що на сцену її привело нелегке дитинство? Маленька дівчинка, травмована умовами імміґрантського життя в Оттаві в 1950-ті рр.; страждання батька, що пережив Сталінський ґеноцид і нацистські концтабори; тяжка, монотонна праця матері в пекарні… Із моменту, коли Люба прибула в Галіфакс, її внутрішній світ об’єднав любов до обох країн, і, як багато таких дітей, вона опинилася в полоні двох культур. Ця двоякість у неї часто ме­жувала з трагедією, але, разом із тим, завжди давала натхнення для створення чогось незвичного. Усе разом і сформувало особистість нашої знаменитої комедіантки.

«Люба, просто Люба» — це театр, який ви просто не можете дозволити собі не побачити! Люба Ґой виступатиме кожного дня від 7 до 26 травня в театрі Pleiades, Berkeley Street Theatre, 26 Berkeley Street, Toronto. Квитки замовляти за тел.: 416-368-3110 або через Інтернет: www.canstage.com.

 Раїса Галешко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply