Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 25, 2021

КУК вітає підполковника Джошуа Кутрика, котрий став канадським астронавтом

Автор:

|

Серпень 03, 2017

|

Рубрика:

КУК вітає підполковника Джошуа Кутрика, котрий став канадським астронавтом

Конґрес українців Канади (КУК) щиро вітає Джошуа Кутрика, канадця українського походження, з його відбором у канадські астронавти. Полковник Кутрик і Дженніфер Сейді були зачислені до канадського корпусу астронавтів 1 липня під час урочистостей з нагоди 150-річчя Канади. Полковник Кутрик і д-р Сейді були обрані з більш ніж 3,7 тис. претендентів.
Розповідаючи про своє коріння, полковник Кутрик сказав: «Я зростав у фермерській громаді в Боваллоні, що на північний схід від Вебервіля в провінції Альберта. Мій прадід оселився в Канаді після імміґрації зі Західної України 1910 року. Мій батько Баррі виріс тут, і вже третє покоління обробляє цю землю. І цей маєток досі належить нашій сім’ї. Українська мова була першою мовою, якою розмовляв мій батько. Для нього були дуже важливі українська культура та звичаї. З моїми трьома братами-сестрами я був вихований у цій традиції, зокрема навчався українських танців. На жаль, наш батько помер у липні минулого року від раку, але його спадщина живе через нас.
Павло Ґрод, президент КУК, своєю чергою, заявив: «Ми в захваті від цього величезного досягнення гордого члена українсько-канадської громади, котрого обрали в канадські астронавти. Розвідка космосу — чи не найзахоплююча сфера людського діяльності. Це символ того, що ми можемо досягти разом. Це надихає покоління молодих людей на продовження здобувати знання та стипендії. Вона незмірно сприяє зближенню народів для досягнення миру для всього людства. Від імені української канадської громади, я бажаю полковнику Кутрику великих успіхів у своїй майбутній роботі астронавта. Він надихатиме всіх нас. Ми бажаємо йому значних успіхів!»
Підполковник Кутрик розпочав свою службу в Збройних силах Канади 2000 року. До того, як приєднатися до Канадської космічної програми, полковник Кутрик працював пілотом-випробувачем у Ґолд-Лейк (провінція Альберта), де очолював підрозділ, що відповідав за Оперативне польові випробування винищувачів у Канаді.
Прес-служба КУК

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply