Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

КУ ЛУК поглиблює діяльність у громадських форумах і гуманітарній сфері

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

КУ ЛУК поглиблює діяльність у громадських форумах і гуманітарній сфері

Упродовж кількох останніх місяців Леся Шимко, голова Крайової управи (КУ) Ліґи українок Канади (ЛУ-окК), разом із представниками місцевих відділів ЛУ-окК узяли участь у нарадах громадських і міжнародних неурядових організацій і провели моніторінг гуманітарних ініціатив організації.

Антон Сестрицин, Памела Валлін, Г’ю Сіґал та Леся Шимко на нарадах ГА НАТО

Антон Сестрицин, Памела Валлін, Г’ю Сіґал та Леся Шимко на нарадах ГА НАТО

У жовтні ц. р. ЛУК брала участь у нарадах Генеральної асамблеї (ГА) НАТО в Торонто, під час яких були обговорені питання, пов’язані з геополітичною загрозою, яку становить російська аґресія та сучасна політика Кремля. Під час дискусій окремих сесій крайова голова ЛУ-окК підняла кілька питань, пов’язаних із новою політикою взаємодії Канади щодо Російської Федерації (РФ), безпеки в Арктиці, а також кібербезпеки в світлі російських атак на президентську кампанію в США.
Серед головних промовців на ГА були: високоповажний Г’ю Сіґал, голова асоціації НАТО в Канаді; проф. Фабріціо Лучіоллі, президент асоціації НАТО; д-р Джуліан Ліндлі-Френч, заступник президента асоціації НАТО; сенатор Памела Воллін; сенатор Рейнелл Андрейчук; Джеймс Апартурай із штаб-квартири НАТО й інші.

Делегати ЛУ-окК із Торонто, Едмонтона й Етобіко

Делегати ЛУ-окК із Торонто, Едмонтона й Етобіко під час КУК у Ріджайні: Марія Крет, Іванна Шевчук, Маруся Костів, Ірка Миськів, Дарка Заваляк (позаду), Люда Головацька, Діана Шафран, Леся Шимко та Ліна Пітулей

Українську делегацію на заході представляв високодостойний Андрій Веселовський, Генеральний консул України в Торонто. Серед інших представників української делегації були: Юрій Шимко, голова Ради українських державницьких організацій світу (РУДОС); Антон Сестрицин, виконавчий директор РУДОС.
Наприкінці вересня — початку жовтня члени ЛУ-окК узяли участь у XXV трирічному Конґресі українців Канади (КУК) у Ріджайні (провінція Саскачеван). КУ на цьому з’їзді представляли: Леся Шимко, голова; Людмила Головацька, фінансовий референт; члени управи Марія Крет, Олеся Луців-Андрійович, Іванна Шевчук, Ірина Миськів та Анґеліна Підзамецька. Також на з’їзді були присутні члени ЛУК із Калґарі (провінція Альберта) Стефа Савин, Тетяна Чехович і Марія Шиш. З Едмонтону (провінція Альберта) на з’їзд приїхали Дарка Заваляк, Діана Шафран і Ліна Пітулей. Від ЛУ-окК Етобіко була присутня Маруся Костів. Варто також згадати, що делегати від усіх державницьких організацій, котрі з’їхалися з цілої Канади взяти участь у Конґресі, мали можливість разом провести товариську зустріч. Спільними спонсорами зустрічі-прийому були КУ ЛУ-окК, Ліґи українців Канади (ЛУК) та едмонтонські відділи ЛУК і ЛУ-окК.

Зустріч із представниками ЛУ-окК із Калґарі: Марія Шиш, Леся Шимко, Стефа Савин, Андрея Копилець, Тетяна Чехович та Олеся Луців-Андрійович

Зустріч із представниками ЛУ-окК із Калґарі: Марія Шиш, Леся Шимко, Стефа Савин, Андрея Копилець, Тетяна Чехович та Олеся Луців-Андрійович

Під час Конґресу в Ріджайні відбувся ряд спеціальних сесій із доповідачами на розмаїті теми, які переважно стосуювалися розбудови української громади в Канаді та відносин із Україною. ЛУ-окК запропонували виступити на сесії, присвяченій канадській гуманітарній допомозі для України. Серед доповідачів на цій сесії були: В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань; Джон Голюк, координатор КУК Ukraine Appeal; Рената Роман, колишній віце-президент КУК. У своїй промові, присвяченій гуманітарній допомозі Україні, п. Шимко, детально розповіла про проект «Ангели-хоронителі України». Використовуючи світлини, слайди та статистичні дані, крайовий президент ЛУ-окК розповіла присутнім, яким чином проект допоміг фінансувати створення першого центру в Україні з питань психологічної та фізичної реабілітації ветеранів на базі військового шпиталю в Ірпені, що неподалік від Києва. Голова ЛУ-окК також пояснила, яким чином у партнерстві з Українською військово-медичної академією, Національним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» (КПІ), а також Канадським королівським університетом проект працює в сфері реформування системи освіти України за для того, щоб підготувати першу програму з фізичної терапії на рівні магістра і вище. У своєму виступі під час сесії п. Кириленко назвав благодійний проект «Ангели-хоронителі України» однією з історій успіху української діаспори.

Учасники Річних нарад СФУЖО в Києві: Люда Головацька, Марія Крет, Ірина Ключковська та Леся Шимко

Учасники Річних нарад СФУЖО в Києві: Люда Головацька, Марія Крет, Ірина Ключковська та Леся Шимко

Наприкінці серпня ц. р. члени КУ ЛУ-окК узяли участь ще в трьох важливих конференціях в Україні: VI Всесвітньому форумі українців, організованому Українською всесвітньою координаційною радою; нараді Світового конґресу українців (СКУ) і річному з’їзді Світової федерації жіночих організацій світу (СФУЖО). ЛУ-окК представляли Леся Шимко, Людмила Головацька та Марія Крет, член контрольної комісії та голова відділу в Етобіко. На нарадах СФУЖО були присутні делегати українських жіночих організацій із України, Канади, США, Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Греції, Австралії й інших країн світу. З привітальним словом виступили: Орися Сушко, президент СФУЖО; д-р Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»; Ірина Суслова, народний депутат і голова Підкомітету гендерної рівності прав людини Верховної Ради України (ВРУ); д-р Людмила Порохняк-Гановська, голова Національної ради жінок України і доктор медичних наук; Евген Чолій, президент СКУ.

Покладання квітів перед пам’ятником героям «Небесної сотні» у Києві: Люда Головацька, Леся Шимко та Маріка Крет

Покладання квітів перед пам’ятником героям «Небесної сотні» у Києві: Люда Головацька, Леся Шимко та Марійка Крет

У своєму звіті п. Сушко визначила важливі моменти праці звітного періоду з вересня 2015-го по липень 2016 року. Доповідь містила інформацію про членство СФУЖО. Під час цих нарад в організацію офіційно прийняли ще одну крайову організацію — Об’єднання українок Люксембургу. До СФУЖО тепер входять 31 крайові організації в 21 країнах світу. У своєму звіті Орися Сушко також згадала інтенсивні зусилля СФУЖО щодо звільнення Надії Савченко.
Під час триденної конференції, представники кількох недержавних організацій звітували про свою діяльність. Д-р Марта Кічоровська-Кебало, голова Недержавної комісії СФУЖО при Організації Об’єднаних Націй (ООН) і головний представник в ООН/ЕКОСОР, звітувала про працю представницької групи в Нью-Йорку.

Робоча зустріч в кабінеті голови ВРУ: Антон Сестрицин, Юрій Шимко, Андрій Парубій і Леся Шимко

Робоча зустріч в кабінеті голови ВРУ: Антон Сестрицин, Юрій Шимко, Андрій Парубій і Леся Шимко

Серед крайових представників, котрі звітували на нарадах СФУЖО, найбільш вичерпну та динамічну презентацію виголосила Леся Шимко. Крайова голова ЛУ-окК виготовила детальний і візуально цікавий звіт, у якому були представлені цілі, діяльність і розвиток гуманітарного проекту «Ангели-хоронителі України» на підтримку психологічної та фізичної реабілітації українських вояків. Започаткований у грудні 2014 року канадський проект був відповіддю на нагальну потребу у забезпеченні лікування травмованих українських вояків, поранених у результаті військового вторгнення РФ у східні реґіони України. Презентація містила в собі чисельні фотографії, статистику та відео. Також п. Шимко повідомила, що проект для реабілітації ветеранів «Ангели-хоронителі України» відзначив кілька етапів та інновацій.

Людмила Головацька і Віталій Кличко, міський голова столиці України, під час офіційних святкувань 25-ї річниці незалежності України в Києві

Людмила Головацька і Віталій Кличко, міський голова столиці України, під час офіційних святкувань 25-ї річниці незалежності України в Києві

Наприклад, співпрацюючи з Міністерством оборони України, проект допоміг профінансувати перший Український центр з реабілітації ветеранів на базі військового шпиталю у Ірпіні під Києвом, де з травня 2015-го дотепер пройшло реабілітацію 3,2 тис. учасники антитерористичної операції (АТО). Через кабінет психологічної допомоги пройшли станом на зараз 1305 пацієнтів.
Канадський проект також придбав для Ірпінського шпиталю систему IREX — першу інтерактивну систему реабілітаційної терапії, розроблену компанією GestureTek для використання в Україні. IREX втілює технологію відеоуправління жестами та рухами людини, занурюючи пацієнтів у віртуальне середовище, де відпрацьовуються пропоновані вправи з лікувальної фізкультури. Всі сеанси терапії відстежуються за допомогою складної технології камери стеження, що робить можливим обробляти інформацію про виконання завдань і робити звіт про кожного пацієнта для відстеження та порівняння прогресу терапії. Систему ІREX пройшли вже 876 поранених військовослужбовців із ушкодженнями кінцівок, 129 — з контузіями типу traumatic brain injury.
Проект «Ангели-хоронителі України» є першим канадсько-українським проектом із реабілітації ветеранів, який співпрацює з головою Відділу реабілітаційної медицини Служби охорони здоров’я Збройних сил (ЗС) Міністерства національної оборони Канади. Результатом цієї співпраці стала перша міжнародна конференція з фізичного та психічного здоров’я ветеранів, учасниками якої були канадські військові експерти, яка відбулася в Національній академії наук України, а також перша спонсорована канадською стороною серія майстер-класів із фізіо- та ерготерапії.
Звіт голови ЛУокК на нарадах СФУЖО гості та делегати привітали гучними оплесками. За її вагомий внесок у гуманітарну сферу та підвищення важливості українських жінок у світі, Національна рада жінок України нагородила Лесю Шимко орденом «Поступ миру та любові».
Під час перебування представників КУ ЛУ-окК у Києві в серпні ц. р., делегація ЛУокК відвідала пам’ятник, присвячений героям «Небесної сотні» на вулиці Інститутській. Вшановуючи жертв Революції гідності хвилиною мовчання, представники ЛУ-окК поклали живий букет соняшників від організації перед пам’ятником.
Делегація ЛУокК разом із представниками РУДО також відвідали Ірпінський військовий шпиталь, у якому за фінансової підтримки проекту ЛУокК «Ангели-хоронителі України» було засновано реабілітаційний центр для поранених вояків. Делегацію супроводжував Всеволод Стеблюк, виконавчий партнер проекту в Україні і доктор медичних наук, котрий служить радником із медичних питань Міністра оборони України і зараз є заступником Української військово-медичної академії з клінічної роботи.
Члени Ліґи українок Канади використали свій візит до Ірпінського військового шпиталю, щоб привітати полковника Стеблюка, котрий у День незалежності України за свої героїчні дії під час виходу з «Іловайського котла» отримав вищу нагороду України — «Орден Свободи» з рук Президента України. Всеволод Стеблюк згадав, що ця нагорода має для нього особливе значення, бо серед цьогорічних лауреатів «Ордену Свободи» є й достойний Стівен Гарпер, колишній прем’єр-міністр Канади.
Під час відвідин госпіталю представники КУ ЛУ-окК зустрілася з Олексієм Волянським, головою реабілітаційної клініки, котрий детально представив режим лікування різних кабінетів центру, де військові проходять фізіотерапію, ерготерапію та психологічну терапію. Канадці зустрілися з різними пацієнтами-військовиками, котрі зазнали травм голови, кінцівок і грудей. Особливе враження справив молодий вояк, котрий зазнав серйозного ушкодження рук і з котрим канадці познайомилися в кабінеті ерготерапії. Захищаючи східні терени України, цей героїчний 25-літній хлопець не тільки пережив серйозну фізичну травму, а ще й страждав у полоні. Його самопосвята та почуття обов’язку перед своєю Батьківщиною вразили канадських гостей до сліз.
Ліґа українок Канади посилила фінансування реабілітаційного проекту «Ангели-хоронителі України», надаючи підтримку на реабілітаційне обладнання, освітні програми в українських університетах для створення академічної спеціалізації по фізичній терапії і на роботу вчителів початкових класів із дітьми, котрі пережили психологічну травму через війну.
Представниці ЛУокК також узяли участь у різних урочистостях у Києві з нагоди 25-ї річниці незалежності України. Крайова голова ЛУокК взяла участь у робочій зустрічі делегації РУДОС із Андрієм Парубієм, головою ВРУ. Редакція впливової київської газети «День» також запросила Лесю Шимко та представників державницьких організацій дати інтерв’ю про підсумки 25-ти років незалежності України. Тема інтерв’ю торкалася болючих питань, наприклад, проблеми олігархів і вбивств журналістів, а також позитивної ролі закордонних українців у сфері гуманітарної допомоги та лобіювання західних урядів на підтримку України. Стаття була опублікована в святковому випуску часопису й одночасно розміщена в Інтернеті українською, англійською та російською мовами.

«Сергій», військовослужбовець і пацієнт реабілітаційного центру в Ірпінському військовому шпиталі. Під час участі у бойових діях на Донбасі уламок снаряда вибив йому ліве око та пошкодив череп

«Сергій», військовослужбовець і пацієнт реабілітаційного центру в Ірпінському військовому шпиталі. Під час участі у бойових діях на Донбасі уламок снаряда вибив йому ліве око та пошкодив череп

Після консультацій із українськими лікарями, академіками та психологами, КУ ЛУ-окК у рамках проекту «Ангели-хоронителі України» також вирішила фінансувати нову Програму захисту здоров’я українських жінок-військовослужбовців, що перебувають або повернулися зі зони проведення АТО». Близько 17 тис. жінок-військовиків служать у лавах ЗС України. Ліґа українок Канади вважає пріоритетом підтримувати роботу військових медиків для адаптації до стандартів НАТО медичної та психологічної допомоги жінкам-військовикам.
Представники ЛУ-окК також провели офіційну зустріч з головою Департаменту біомедичної інжинерії при КПІ, з яким підписали мемордандум про співпрацю. Про деталі розвитку гуманітарного проекту «Ангели-хоротинелі України» в галузі військової медицини, фізичної та психологічної реабілітації та співпраці з академічними установами читайте в наступних номерах тижневика «Міст».
Пресова референтура КУ ЛУ-окК

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply