Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Корпорація «Міст» запрошує на виставу «Наталка Полтавка»

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Корпорація «Міст» запрошує на виставу «Наталка Полтавка»

Наталка Полтавка

Кожен народ світу шанує та береже свою історію, культурну спадщину, класику літератури, образотворчого мистецтва, музики та драматургії. Свято ставляться до Софокла, Шекспіра, Гольдоні чи Міцкевича. Сумно, але ми, українці, не знаємо ціни тому спадку, яким обдаровані. Ми духовно походимо з «Вертепу», з «Москаля-чарівника» та «Наталки Полтавки» Івана Котляревського, «Сватання на Гончарівці» й «Шельменка-денщика» Григорія Квітки-Основ’яненка, «Запорожця за Дунаєм» Степана Гулака-Артемовського, «Назара Стодолі» Тараса Шевченка. Але хіба часто можна їх зустріти на афішах, а коли й так, то побачити у гідному сценічному прочитанні?

«Наталка Полтавка» — матір українського театру. В ній закодовано все: хто ми, які ми, на якій землі народилися, в ній — гуманізм, доброчесність, природнє чуття справедливості, ліризм. П’єса написана Іваном Котляревським просто, живо, естетично, з великою любов’ю та повагою, зрозуміло для кожного типу глядача.
Музика другого велета нашої культури — Миколи Лисенка — підносить характери, взаємини, почуття на небачену височінь. Від сценічного втілення цієї перлини завжди буде духовна пожива людям у залі й самому театрові, якщо вистава поставлена з шаною, любов’ю, художньо-серйозно. Від «Наталки» можемо будувати будь-який світовий репертуар, будь-якого рівня.
Крім нашої постановки, мені довелося ще двічі звертатися до «Наталки» в театрах Луцька та Тернополя. І там вона також їде з успіхом та повними залами, хоча всі прочитання — дуже різні.
Наша «Наталка» протягом 250 вистав прийняла чимало нових акторів. Це — природно: виконавці «дорослішають», а вона має повинна залишатися молодою, дзвінкою та хвилюючою.
Заньківчани зустріли свій 95-й сезон і не потребують ревізій власного художнього та громадянського кредо. Від 1917 року в його основі — національна драматургія в контексті найвищих світових взірців. За 95 років Театр ім. М. Заньковецької у Львові переконався, що цю ідею глядач розуміє, відчуває й поділяє, тому й зустрічаємося з ним щовечора.

Федір Стригун

P. S. 26 вересня — Торонто, 27 вересня — Монреаль, 1 жовтня — Філадельфія, 2 жовтня — Воррен (штат Мічиґан), 3 жовтня — Чикаґо, 4 жовтня — Клівленд, 5 жовтня — Стемфорд (штат Коннектикут).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply