Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

«Коріння Шевченкового роду» в Торонто

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

«Коріння Шевченкового роду» в Торонто
Наталя Галич, Тарас Пуняк, отець Роман Паньків, Оксана Соколик, доктор Оксана Піх, Анна Кісіль та Олег Лесюк

Наталя Галич, Тарас Пуняк, отець Роман Паньків, Оксана Соколик, доктор Оксана Піх, Анна Кісіль та Олег Лесюк

Нещодавно у ресторані «Золотий Лев» відбувся благодійний вечір на підтримку другого видання книги Миколи Лисенка «Коріння Шевченкового роду». Д-р Оксана Піх привезла цю книгу з України та запропонувала адміністрації Школи української спадщини імені Юрія Липи (директор — Оксана Соколик) організувати мистецьку акцію для збору коштів на друге видання (перше вийшло мізерним накладом — 1 тис. примірників).
Праця Миколи Лисенка — надзвичайно цінна для української культури не лише як документ епохи, а також як важливий духовний етап для українців, для їхнього осмислення себе та
своєї культурної спадщини. Тому ця книга мусить бути доступною для всіх шанувальників літератури, історії, мистецтва — всього найважливішого, що символізує ім’я великого Кобзаря.
До справи долучилися Українська спілка образотворчих мистців Канади (УСОМ, голова
— Олег Лесюк) та міжнародна громадська організація «Четверта хвиля» (президент — Анна Кісіль). Пані Анна люб’язно запропонувала приміщення свого ресторану для презентації книги, благодійного концерту та виставки-продажу картин. Як голова Ради культури Світового конґресу українців, меценат і громадський діяч п. Кісіль розуміє важливість книги у вихованні молоді, особливо за межами України. Художники-члени УСОМ надали свої картини на аукціон, половина коштів із якого була призначена на друге видання праці «Коріння Шевченкового роду». В аукціоні взяли участь Г. Новаківська, А. Бабич, Б. Головацький, М. Стиранка, П. Лопата, І. Лазірко, С. Хоменко, Т. Бойчук, Н. Валенюк, О. Лесюк, І. Поліщук, А. Синитар, Л. Барміна, Х. Кудрик, І. Сірко та численні мистці з України.
Присутніх тепло привітала Людмила Давидович, генеральний консул України в Торонто. Цю благодійну акцію висвітлювали дві українські телевізійні програми — «Форум TV» і «Контакт».
Я розповіла про книгу «Коріння Шевченкового роду» і її автора — Миколу Павловича Лисенка, інженера, дослідника та глибокого знавця української культури, котрий не втомлюється пропаґувати її найкращі здобутки. Як зазначила Зінаїда Тарахан-Береза, автор «дуже серйозно підійшов до вивчення минулого славетного роду Шевченків, що дав світові Поета, і прославив не лише свій рід, а й нашу матір — Україну».
Олександр Святоцький, професор з України, академік, доктор юридичних наук, заслужений юрист України та головний редактор юридичного журналу «Право», представив свою книгу-фотоальбом у трьох томах «Майдан. Революція гідності».
На вечорі гетьманськими відзнаками Українського вільного козацтва (УВК) в екзилі були
нагороджені Олег Лесюк та о. Роман Паньків. Олег Лесюк отримав Орден звитяги І-го ступеня за розвиток української культури. Нещодавно він установив пам’ятник Т. Г. Шевченку в Монреалі. Отець Паньків, парох церкви Успіння Пресвятої Богородиці та капелан міжнародної організації українських громад «Четверта хвиля», отримав Лицарський хрест із мечами. Призначаючи його духовним радником-капеланом, Преосвященний владика Кир Степан сказав: «Покладаю на о. Паньківа великі сподівання. Співпрацюючи з ним довгі роки, я був свідком його чутливості до потребуючих, зокрема, до нещодавно прибулих до Канади. Отець Роман не жаліє ні часу, ні труду для служіння тим, хто звертається до нього у потребі».
Нагороди вручали: Віталій Кузьменко, полковник Збройних сил України, котрий перебував у Торонто на навчанні у Staff College; Армін Конн, голова УВК (відділ Торонто) та Микола Федевич, член нагородної ради УВК.
Концерт зачарував усіх присутніх. У ньому взяли участь як професійні співаки та музиканти, так і студенти — шанувальники українського мистецтва. Звукорежисером концерту був Тарас Пуняк. Заслужена артистка України Марта Шпак виконала пісню «Зоре моя вечірняя». Блискуче виступили скрипаль з України Богдан Вацик і торонтський молодіжний ансамбль «Пролісок» під дириґуванням Олесі Коник.
Зворушили всіх студенти Школи української спадщини імені Юрія Липи. Їхня емоційна та
захоплююча композиція Шевченкової поезії, підготована вчителькою української літератури
й історії Ольгою Гошовською, справила незабутнє враження.
Після концерту присутні мали нагоду оглянути виставку «Кобразів», дитячих малюнків,
поспілкуватися за кавою та солодким, запропонованими п. Кісіль, передплатити книгу «Коріння Шевченкового роду» (до речі, хто не встиг це зробити, може звернутися до д-ра Піх). Великий успіх благодійного вечора ще раз засвідчив глибокий інтерес нашої громади до української культури та бажання підтримати тих, хто працює для її розвитку.
Галина Костюк, кандидат філологічних наук

About Author

Meest-Online

 • Archystrat Kovalenko

  Запрошую
  на сайт Моя Підбірка http://www.moyapidbirka.com.ua

  це безкоштовний хостинг та обмінник
  файлами. #Followback
  #мояпідбірка