Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Концерт із нагоди 60-ліття радіо «Пісня України»

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

Концерт із нагоди 60-ліття радіо «Пісня України»
На завершення програми у виконанні усіх учасників прозвучала
відома пісня «Люблю я тебе, Україно!»

Нещодавно у величавому Українському культурному центрі «Олд Мілл» у Торонто відбувся урочистий концерт із нагоди 60-літнього ювілею радіопрограми «Пісня України».
Радіо «Пісня України» — це найстарша українська радіопрограма у Північній Америці, заснована 1959-го панством Вікторією та Прокопом Наумчуками у Торонто.
Перший випуск «Пісні України» вийшов у радіоефір 7 березня 1959 року. Радіопрограма з перших же хвилин звучання відразу стала рідною та незамінною для кількох поколінь українців Канади.
У довгі часи бездержавності України на далекому Північноамериканському континенті «Пісня України» стала рупором українства за межами Батьківщини та була яскравою сторінкою в житті української громади. Завдяки їй слухачі дізнавалися новини з України та світу, довідувалися події в громаді, поринали у світ чарівної української пісні та рідного слова. Гаслом радіопрограми її засновники обрали слова Тараса Шевченка «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», а на логотипі зобразили кобзу — одвічний символ творчості, мудрості та пісенної невичерпності нашого народу. І «Пісня України» несла рідне слово і пісню в кожну українську домівку Торонто й околиць.
У час виходу програми в ефір, життя в українських домівках завмирало. Всі слухали українське слово, українську пісню.
Концерт із нагоди 60-літнього ювілею відбувся у формі, стилізованій під випуск радіопередачі, яку провела Наталка Попович, редактор і теперішня ведуча радіо «Пісня України». Радіослухачі на час концерту стали глядачами, перед чиїми очима розгорнулося чарівне і неповторне дійство. Звучали українські мелодії та пісні різного жанру — від народного акапельного співу до сучасних мелодій, міського романсу та джазових композицій.

На святкування 60-ліття радіопрограми «Пісня України» прибув із України баритон Юрій Шевчук, провідний соліст Львівської національної опери, котрий зачарував присутніх виконанням арій відомих світових опер, які прозвучали чотирма мовами — французькою, німецькою, італійською і, звісно ж, українською.

Головним спонсором відзначення 60-ліття радіопрограми «Пісня України» виступила BCU Finansial Group — кредитова спілка «Будучність». Спонсорами концерту також стали: фірма «Карпати Травел», похоронний заклад «Кардинал» і молитовна група при Василіанському Марійському Пам’ятнику Подяки Божій Матері на 3100 Weston Rd., Toronto. Газета «Гомін України» та телепрограма Forum TV стали інформаційними спонсорами святкування. Велика подяка Галині Винник, Ані Яциняк за допомогу з організацією святкування.
Бажаємо творчого натхнення, цікавих ідей і нових здобутків творчому колективу редакції, а радіопрограмі «Пісня України» — подальшого процвітання! Многая літа, «Пісне України»!
Оксана Сидорчук-Соколик, керівник і ведуча радіо «Пісня України» у 2006-2018 рр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply