Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Капела бандуристів дала концерт у Торонто

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

Капела бандуристів дала концерт у Торонто

Українська капела бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка (УКБімТШ) нещодавно виступила з ювілейним концертом у Торонто у рамках відзначення 100-річчя існування колективу. «Слухачі з Торонто і околиць мали нагоду почути і побачити наш ювілейний Столітній концерт, заключний цього року, котрий відбувся у Royal Conservatory, Koerner Hall», — повідомляється у Facebook.
Напередодні концерту колектив УКБімТШ відвідав учнів Рідної школи UNF Toronto West при католицькій середній школі Св. Йосафата й дав там невеличкий концерт. Українська капела бандуристів також узяла участь у заходах із нагоди відзначенні Дня пам’яті, що відбулися в Українсько-канадському меморіальному парку у Торонто.
Концертний сезон 2018-2019 рр. став відзначенням столітнього ювілею заснування Української капели бандуристів Північної Америки ім. Т. Шевченка. Концертна програма у Торонто відбулася у рамках історичного туру капели Україною у жовтні 2018 року, а також під час туру UBC Північною Америкою 2019-го.
Українську капелу бандуристів заснував у Києві 1918 року Василь Ємець під назвою «Кобзарський хор». На початку Другої світової війни капелу розформувала радянська влада, й аж 1941-го її частково відновили у Києві. 1949 року ансамбль еміґрував до США, де продовжив свою місію — знайомити світ з бандурою.
Українська капела бандуристів дала понад 600 концертів у країнах Північної Америки, Австралії, Європи (у т. ч. в Україні), виступала на всесвітньо відомих сценах — «Карнеґі-гол», Собор Паризької Богоматері, Національна опера України, «Мессі-гол» тощо.
Зараз учасники капели живуть по всій Північній Америці, зокрема, у Каліфорнії, Неваді, Іллінойсі, Мічиґані, Огайо, Пенсільванії, Нью-Йорку, Нью-Джерзі, Коннектикуті, Вірджинії, а понад 40 % їх — у канадських провінціях Альберта, Манітоба й Онтаріо.
Сучасна бандура має від 20 до 65 струн і своїм звучанням нагадує фортепіано. На ній можна грати складні твори — сонати і концерти, але історично бандуру використовували як акомпанемент для співу. Українська капела бандуристів продовжує цю традицію, поєднуючи дві великі любові українців: мистецтво гри на бандурі із хоровим співом. 1992 року за популяризацію української музичної спадщини УКБімТШ стала лауреатом Національної державної премії України ім. Тараса Шевченка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply