Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

КАНАДЕМ оголосила про початок Місії спостереження за виборами в Україні

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

КАНАДЕМ оголосила про початок Місії спостереження за виборами в Україні

15 лютого КАНАДЕМ офіційно оголосила про початок канадської Місії спостереження за черговими виборами Президента України, що відбудуться 31 березня 2019-го. Спостерігачі наглядатимуть за всіма аспектами виборчого процесу й оцінюватимуть дотримання міжнародних стандартів демократичних виборів і національного законодавства щодо виборів Президента України.
«Ми вітаємо можливість спостерігати за майбутніми президентськими виборами, — зазначила Оля Одинська-Ґрод, керівник Місії, — канадська Місія є нейтральною і неупередженою у своїй оцінці і ми сподіваємось, що наша місія сприятиме демократичному процесу в Україні».
«Вибори, чесні, справедливі, є великим пріоритетом. Ми витратили 25 млн CAD на підтримку українських виборів», — повідомила Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади. За її словами, підтримкою Канади є допомога в боротьбі з дезінформацією. «Гадаю, що Україна щодня страждає від зовнішнього втручання. Це втручання пряме», — зазначила міністерка і наголосила на необхідності з боку інших держав допомогти Україні провести чесні вибори, у яких не буде місця зовнішньому втручанню. Канада виступила за підтримку боротьби проти дезінформації в Україні. Христя Фріланд заявила, що найбільше небезпека для України чатує з анексованого Криму та сходу країни, де тривають бойові дії проти окупантів.
Група з 50 довготермінових спостерігачів (ДСС) прибула до України на початку лютого ц. р. Після триденної настановчої сесії з різних аспектів виборчого процесу вони працюватимуть в усіх реґіонах України, в яких проводитимуть голосування.
Діяльність ДСС напередодні виборів передбачає спостереження за всіма аспектами виборчого процесу, а також звернення до місцевих виборчих посадових осіб, представників виборчих кампаній, організацій громадянського суспільства та виборців. Їхні спостереження та доповіді відіграють вирішальну роль у загальній оцінці виборчого процесу, який канадська Місія 2019 опублікує у своєму попередньому звіті після дня виборів.
Аналітики виборчого процесу та спостерігачі оцінюватимуть перебіг виборчої кампанії, процедури голосування та підрахунку голосів, складання результатів та післявиборну діяльність, в т. ч. процедури оскарження. Вони також оцінюватимуть загальний політичний контекст, роботу виборчої адміністрації, медіа-середовище та роль громадянського суспільства, а також участь жінок, внутрішньо переміщених осіб і меншин у виборчому процесі. Канадська Місія 2019 консультується з українськими та міжнародними експертами, для того, щоб зібрати всебічну інформацію, різні погляди та занепокоєння впродовж усього виборчого циклу.
Очікується, що близько ста короткотермінових спостерігачів прибудуть до України за тиждень до дня виборів, щоб посилити роботу ДСС на місцях.

До слова
Новий Президент України має взяти участь у міжнародній конференції з питання реформ, запланованої у Торонто. Про це повідомила міністр закордонних справ Канади. Конференція запланована як триденна, вона триватиме з 3 по 5 липня ц. р., на останній день запланована зустріч високого рівня. Канадська сторона планує масштабну подію з оголошенням про нові програми допомоги Україні. «Це відбудеться вже після виборів Президента України. І новий глава держави буде там», — запевнила п. Фріланд.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply