Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Громадська зустріч у Торонто з активістом і волонтером із України

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Громадська зустріч у Торонто з активістом і волонтером із України

Приятелі ЗСУ

Нещодавно в приміщенні «Олд Міл» у Торонто відбулася громадська зустріч із активістом і волонтером всеукраїнської мережі «Вільні люди» з м. Харкова. Зустріч відкрила Галина Винник, голова Ліґи українок Канади (відділ Торонто), котра наголосила на важливості допомоги Україні в цей важкий час війни і запросила присутніх переглянути звіт — прозірки про гуманітарну діяльність фонду «Приятелі Збройних сил України» (ЗСУ) за два роки — з 30.04.2014 до 30.04.2016.

Галина Винник

Галина Винник

Фонд був створений за ініціативи Ліґи українців Канади та Ліґи українок Канади в кредитовій спілці (КС) «Будучність». Фонд отримує пожертви від приватних осіб, громадських організацій, а також від різних імпрез і за два роки українці Канади пожертвували більше 870 тис. CAD.
Дякуємо вам, любі українці, за ваші пожертви. Дякуємо тим, хто приносить допомогу у Фонд щомісяця.
Особливу подяку складаємо нашим відділам в Едмонтоні, Калґарі, Етобіко, Торонто, Вінніпеґу, Ст. Кетеринсі, Гамільтоні, Лондоні, Ошаві, Оттаві та Монреалі.
Загальна сума, спрямована з Фонду на допомогу Україні, з 30 квітня 2014-го по 30 квітня 2016-го, складає більше $730 тис. CAD.
За нашої допомоги було придбано одяг, меликаменти, ліки, автівки, оптичні прилади, пальне та багато інших потрібних речей.
На прохання жертводавців, котрі збирають кошти, та волонтерів, Фонд допомагає різними сумами важкопораненим воякам. Наприклад, В’ячеславу Буйновському та Сергію Храпко, неходячому Михайлові Берегові з Кіровоградської області, Леоніду Хмелькову та Вадиму Свириденку, котрий втратив на війні і руки, і ноги.

Подяка
Фонд також оплачує пачки та контейнери з Канади в Україну, які збирають і надсилають різні люди. Для прикладу, фонд оплатив контейнер, у якому пересилали авто, подароване Влодком Арендачем, і багато інших речей.
Фонд працює з волонтерами з різних міст, котрі присвятили себе допомозі фронту, збирають, купують, везуть допомогу туди, де вона необхідна. Кожній цій людині треба вклонитися. Вони працюють на ПЕРЕМОГУ.
Найбільша допомога іде на волонтерську групу «Вільні люди» в Харкові на чолі зі Сергієм Кузаном, патріотом, членом Молодіжного націоналістичного конґресу (МНК), котрий возить допомогу на найнебезпечніші ділянки фронту.
Фонд здійснює контроль за використанням коштів, збирає звіти та сам звітує громаді. Так, 2015-го Фонд організував зустрічі з волонтером Сергієм Кузаном, Орестом Стецівим, Борисом Потапенком та Ігорем Козаком, котрі особисто бачили як використовується наша допомога в Україні.
Фонд звітує в соціальних мережах, в часописах «Гомін України» та «Міст».
У новому військовому виданні «Миротворець» було поміщено дві статті про наш Фонд і візит офіцера канадських військ у відставці Ігоря Козака в Україну. Волонтери постійно звітують, а захисники України дякують за моральну та матеріальну допомогу.

Орест Стеців, голова Крайової управи Ліґи українців Канади, представив присутнім гостя з України Сергія Кузана, координатора мережі волонтерів «Вільні люди»

Орест Стеців, голова Крайової управи Ліґи українців Канади, представив присутнім гостя з України Сергія Кузана, координатора мережі волонтерів «Вільні люди»

Сергій Kузан

Сергій Kузан

Сергій Kузан народився 16 травня 1984 року у місті Прилуки Чернігівської області в сім’ї лікарів. З 2001-го проживає у Харкові. 2006 року закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого в Харкові й Інститут підготовки кадрів для прокуратури. Отримав диплом юриста з відзнакою. Його громадська діяльність є широкою, а праця в діаспорі — вагомою.

Допомога армії
З весни 2014-го п. Сергій є координатором мережі волонтерів «Вільні люди». Вона налічує більше 100 волонтерів із Харкова, Києва, Львова, Тернополя, Полтави, Чернігова та Сум. У 2014-2015 рр. Сергій Кузан разом із своєю командою переправив у зону проведення антитерористичної операції (АТО) гуманітарної допомоги на суму більше 34 млн грн. Зокрема, сотні тон продуктів, засобів особистої гігієни, десятки автомобілів, техніки, засобів особистого захисту, ліків, теплого одягу, тисячі кровоспиняючих засобів та інших необхідних речей.
Мережа підтримує передові підрозділи ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ (МВС), добровольчі загони на передовій. Системно співпрацює з підрозділами Головного управління розвідки, армійського спецназу, Військово-морських сил і морської піхоти. Як волонтер п. Кузан регулярно перебуває в зоні АТО по всій лінії фронту.

На внутрішньому фронті
З листопада 2013-го як голова МНК п. Сергій брав участь у формуванні 14-ї та 15-ї сотні «Вільні люди» самооборони Майдану, що стали авангардом Революції гідності, а також розбудовою Мобілізаційного центру самооборони Майдану.
Після перемоги Революції гідності як координатор мережі «Вільні люди» він організовував протидію сепаратистським виступам на сході України: Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ (зараз — Дніпро), Одеса стали полем боротьби проти «руської весни».
Сотні активістів «Вільних людей» пішли добровольцями в батальйони Національної гвардії (ім. Кульчицького, «Азову»), МВС («Чернігів», «Гарпун», «Айдар», «Київська Русь» та інші).
Із весни 2015-го пріоритетом стає питання економічної деокупації як ключового чинника протидії імперському поневоленню. Спільно з іншими учасниками спільноти, народними депутатами, журналістами, громадськими діячами 2016-го активіст розгортає кампанії «Геть бізнес окупантів!», «Стоп реваншу та руському міру!», «Звільни інформпростір від окупанта!», «Геть московську церкву з України!». Його життєве кредо — «Вір і дій».
Ось із такою патріотичної людиною, як Сергій Кузан, співпрацює наш Фонд «Приятелі Збройних сил України» . У своєму слові він зазначив, що порівняно з початками війни, українська армія зараз більш-менш забезпечена речами першої неохідності. Але ця війна є протистоянням військових технологій, а Україна в цьому питанні ще є досить відсталою. Тому нагальними потребами для армії є оптичні прилади, тепловізори, безпілотники, а також автомобілі, пальне та медичне забезпечення.
Сергій Кузан показав два фільми про його перебування на фронті, що демонструють, як практично працює наша допомога. Він подякував Фонду, українській діаспорі та закликав продовжувати допомагати, позаяк українці в Україні перебувають у важкій економічній ситуації та вичерпують свої можливості. Гість також зазначив, що наша моральна та матеріальна допомогу дуже підтримує дух бійців.
Волонтер закликав діаспору триматися разом і бути пильними до розмаїтих провокацій, розповсюдженню неправдивої інформації та пропаганди російськими спецслужбами, які мають за мету розбивати й ослаблювати наші громади. Гість із України відповів на запитання присутніх.

 На закінчення Лариса Стільмашенко (праворуч) заспівала молитву за Україну, й усі разом заспівали Славень України.

На закінчення Лариса Стільмашенко (праворуч) заспівала молитву за Україну, й усі разом заспівали Славень України

Шановна громадо, ми закликаємо вас продовжувати допомагати аж до повної перемоги України. Нам усім не легко, кожен має свої проблеми, але нам тут, у Канаді легше. Над нами — мирне небо і не гинуть наші сини та доньки на війні.
Просимо приносити свої пожертви до відділів КС «Будучність», або надсилати чеки на адресу Ліґи українців Канади: League Of Ukrainian Canadians, 9 Plastics Ave. Toronto ON M8Z 4B6.
Ми схиляємо голови перед захисниками України, котрі не шкодують ні сил, ні здоров’я, ні життя, щоб захистити нашу Вітчизну від ворога. Слава Україні! Героям Слава!
Дякуємо Тарасу Рудяку й Олегові Гоєві за технічну допомогу в організації громадської зустрічі.

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply