Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

Громада Торонто розпочала тиждень святкування 26-го Дня Незалежності України

Автор:

|

Серпень 24, 2017

|

Рубрика:

Громада Торонто розпочала тиждень святкування 26-го Дня Незалежності України

Сцена у Сентенніал-парку

У Сентенніал-парку в Торонто 19 серпня відбулося насичене святкування Дня Незалежності України, що поєднало різні сфери інтересів українців Канади. Кілька тисяч людей своєю присутністю підтримали Україну та показали, що доля Батьківщини їм не байдужа. Тарас Багрій, голова Конґресу українців Канади (відділ Торонто), на святі мав нагоду вітати мера міста Торонто Джон Торі, посла України в Канаді Андрія Шевченка й інших відомих політиків і громадських діячів Канади та Торонто. Особливими гостями фестивалю стали члени Ветеранської збірної України з футболу. Звідусіль чулася рідна мова, а око милували десятки синьо-жовтих стягів.

Ветеранська збірна України з футболу

Напої від корпорації «Міст»

Намет кредитової спілки «Будучність»

Оркестр «Батурин»

Іван Бейкер (у центрі)

Ендрю Шир

Борис Вжесневський (у центрі)

Намет корпорації «Міст»

Намет Конґресу українців Канади

Пересувна виставка пам’яті Голодомору

Вадим Красноокий (праворуч)

«У цей важкий для України час українці в Канаді повинні не втомлюватися нагадувати місцевому населенню про проблеми, що стосуються всієї світової спільноти, а також знайомити усіх канадців із українською культурою та нашими досягненнями», — зазначив п. Багрій.
Свято розпочалося з традиційної урочистої частини опівдні та тривало до пізнього вечора. Духовий оркестр «Батурин» надав патріотичного настрою на увесь день, а спеціальні презентації допомогли зрозуміти стан справ в Україні.
На розташованому поряд ярмарку гості свята придбали для себе різноманітні товари: оригінальні вишиванки, українські сукні, сувеніри, футболки, українські аксесуари та прикраси, ювелірні вироби, пальта, зроблені в Україні, наручні годинники, українські музичні компакт-диски тощо.
На заході були заняття і для дітей: їм облаштували спеціальні куточки та покази, які не тільки забавляли малечу, але й знайомили з культурою країни їхніх батьків. Присутні згадали смак української кухні й її найкращі та найпопулярніші страви. Їх вподобали навіть ті, хто вперше знайомився з кулінарним надбанням України.
Спеціальним гостем на святкуванні Дня Незалежності України в Торонто став Вадим Красноокий, фронтмен одного з провідних українських рок-гуртів Mad Heads XL. Зі сцени звучали живі українські пісні, які радо сприймали гості та створювали святковий настрій.
Та справжнього драйву святу надала вечірка-забава, де були запальні автентичні українські танці. Головним спонсором концертної програми традиційно була корпорація «Міст». Її представник Володимир Палагнюк зауважив: «Фестиваль до Дня незалежності України в Торонто щороку стає потужнішим і цікавішим для українців та для людей інших національностей. І наша команда Моста завжди зі задоволенням долучається до свята».
Святкування з нагоди Дня Незалежності України та 150-річчя Канади вдалося на славу. У жителів Торонто, котрі ідентифікують себе українцями, була нагода поспілкуватися та завести нові знайомства, відчути дух Батьківщини. А місцеве населення звернуло увагу на проблеми України. Зараз це особливо важливо, адже напередодні такого значимого свята підтримка для країни й її жителів має особливе значення.

Тетяна Пінькас

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply