Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Євгенія Піцюра-Швець перебралася в кращий світ

Автор:

|

Квітень 23, 2022

|

Рубрика:

Євгенія Піцюра-Швець перебралася в кращий світ
Євгенія Піцюра

Ділимося з українською громадою сумною звісткою, що 8 квітня на 100-му році життя, в оточенні опікунів, упокоїлася в Бозі світлої пам’яті Євгенія Піцюра-Швець. Відома меценатка, довголітня членкиня Ліґи українських католицьких жінок Канади, в минулому — активна учасниця національно-визвольного руху ОУН-УПА.
Фундаторка численних проєктів спорудження та реконструкції храмів. Добродійка п. Швець виділила значні кошти на виготовлення іконостасів в новозбудованих храмах в м. Самбір Львівської області та в м. Івано-Франківськ. Солідними фінансами допомогла в ремонтах храмів у Рудках Львівської області, св. Софії в Римі (Італія), на Закарпатті, «Просвіті» й Історико-етнографічному музеєві «Бойківщина» в Самборі, Молодіжному центрі «Ганнуся», що на Полтавщині.
Надавала значну фінансову допомогу Києво-Могилянській академії, оплачувала стипендії двом студентам Українського католицького університету, щедро обдаровувала коштами сиротинців, віддавала гроші священникам і письменникам в Україні, а також хворим.
У рідному селі Зарайсько, що на Самбірщині, її коштом збудували Церкву Різдва Пресвятої Богородиці. А у Всеукраїнському відпустовому місці Зарваниця, її коштом повністю відреставрували каплицю Зарваницької Божої Матері. Значною фінансовою та матеріальною допомогою ця непересічна жінка підтримала свою рідну церкву Св. Миколая в Торонто, парафіянкою якої була з 1961 року.
За свою меценатську жертовну працю отримала понад 40 грамот і дипломів із України, Канади, в т. ч. Диплом від добровольчого батальйону ОУН, який захищав і захищає Україну від московського аґресора. Нагороджена Почесним хрестом Самбірської міської ради за вагомий внесок у розбудову Самбірщини.
До останніх хвилин свого життя залишалася діяльною, активною і сумлінно виконувала обов’язки голови Родинного фонду Піцюрів, який був заснований 1999-го і досі успішно діє при Шевченківській фундації у м. Вінніпеґ (провінція Манітоба).
За час існування Фонду надрукували та безоплатно розповсюдили в Україні, Канаді, США й Європі понад 65 тис. примірників різноманітної за тематикою літератури. Євгенія Піцюра-Швець є авторкою трьох томів спогадів: «Дорогами долі» (2006), «Живу тобою, Україно» (2012) і «На бистрині буття» (2015).
Світлої пам’яті Євгенія Піцюра-Швець залишила у глибокому смутку опікунів, співпрацівників Родинного фонду Піцюрів, друзів і приятелів, ближчу та дальшу родину в Україні та Канаді.
Світла пам’ять про цю видатну особистість, правдиву патріотку, самовіддану і жертовну доньку українського народу, назавжди залишиться в серцях усіх, хто її знав, спілкувався з нею і любив її.
Пресцентр Родинного фонду Піцюрів

Як повідомляв «Міст», помер один із найзаможніших канадських українців.

About Author

Meest-Online