Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Евгена Чолія призначили почесним консулом України

Автор:

|

Жовтень 17, 2020

|

Рубрика:

Евгена Чолія призначили почесним консулом України
Евген Чолій

Почесним консулом України в Монреалі призначили Евгена Чолія, президента Світового конґресу українців (СКУ) у 2008-2018 рр., а тепер — президента громадської організації «Україна-2050». Про це повідомив Андрій Шевченко, посол України в Канаді. «Маю честь представити особливого чоловіка. Ми знаємо Евгена Чолія як президента Конґресу українців Канади, як президента СКУ, як блискучого юриста та потужного члена громади. Відтепер будемо знати його ще в одній якості — Українська держава призначила Евгена Чолія почесним консулом у Монреалі, який відповідатиме за провінцію Квебек», — зазначив він.
Дипломат назвав це призначення надзвичайно важливим рішенням, адже «Україна вперше в дипломатичній історії отримає свою присутність у Квебеку». «По-друге, ми горді, що Україну представлятиме саме такий чоловік: він облетів десятки країн і провів тисячі зустрічей, зміцнюючи підтримку України та гуртуючи українців. Тому цю новину вітатимуть в усьому світі, бо п. Евгена знають як людину великого таланту, великого інтелекту, порядності та відданості справі. Ми віримо, що це піде на користь українцям Монреаля і Квебеку, на користь Канаді й Україні», — зауважив він.
У відповідь новопризначений почесний консул зазначив, що сприймає це призначення як честь, а ще більше — як велику відповідальність, особливо в часи, коли Україна продовжує бути жертвою потужної гібридної аґресії з боку Росії та потребує підтримки міжнародної спільноти. «В цьому плані Канада була і залишається важливим стратегічним партнером України. Тому плекання подальших чудових відносин між Україною та Канадою є надзвичайно важливою дипломатичною місією України, до якої я тепер долучаюся як почесний консул України в Монреалі», — зазначив він.
Діяч звернувся до українців провінції Квебек: «Тут я народився та довгі роки тут з вами співпрацював для добра української справи і тому розраховую на вашу подальшу підтримку в просуванні інтересів України в Канаді, зокрема, в Квебеку».
«Наше головне завдання дуже просте: постійно нагадувати всім канадцям, що Україна, захищаючи свої кордони, фактично захищає західний світ від російської аґресії, і тому в найкращих інтересах Канади — допомогти Україні відзискати, а відтак захистити свою територіальну цілісність і тим самим допомогти забезпечити мир і стабільність у світі», — додав він.
Як повідомляв «Міст», Евген Чолій удесяте потрапив до списку найкращих юристів Канади.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply