Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Директоркою КІУС стала Наталія Ханенко-Фрізен

Автор:

|

Травень 02, 2020

|

Рубрика:

Директоркою КІУС стала Наталія Ханенко-Фрізен
Наталія Ханенко-Фрізен

Докторка філософських наук Наталія Ханенко-Фрізен стала директоркою Канадського інституту українських студій (КІУС). На цій посаді вона змінює Ярса Балана, котрий працював директором КІУС із 2018 року і продовжуватиме виконувати посадові обов’язки координатора Центру українсько-канадських студій ім. Кулів при КІУС. «По завершенні обширного міжнародного конкурсу, в якому брало участь багато кваліфікованих кандидатів, із приємністю повідомляємо про призначення доктора Ханенко-Фрізен на посаду директора Канадського інституту українських студій на п’ятирічний термін. Вона приступить до виконання своїх обов’язків 1 липня ц. р.», — йдеться у повідомленні Університету Альберти, до складу якого входить КІУС.
Наталія Ханенко-Фрізен — уродженка Києва. 1989-го вона закінчила Київський державний університет із дипломом спеціаліста з географії. Вступивши в аспірантуру Альбертського університету 1992 року, скінчила магістрат із українського фольклору 1994-го, а 2001 року здобула ступінь доктора філософських наук одразу в двох програмах із антропології й українського фольклору, при кафедрах антропології та сучасних мов і культурології.
Того ж року Наталія Ханенко-Фрізен розпочала свою наукову кар’єру на посаді викладачки кафедри релігії та культури Коледжу ім. святого Томаса Мора в Саскачеванському університеті. 2005-го її призначили доцентом, а 2016 року — професором, водночас із 2007-го вона також є ад’юнкт-професором кафедри історії.
Протягом своєї академічної кар’єри д-р Ханенко-Фрізен працювала етнографом Музею народної архітектури та побуту в Києві, лектором Альбертського університету й Українського літнього інституту в Гарварді, гостьовим професором Торонтського університету та зовсім нещодавно — дослідницею в Гарвардському університеті.
В її обширний адміністративний досвід входить координування Програми української мови та директорство в Українському літньому інституті в Гарварді; заснування популярного «виїзного» семестру в Україні при Саскачеванському університеті та керівництво ним у 2003-2018 рр.; завідування кафедрою релігії та культури Коледжу ім. святого Томаса Мора та робота в інших адміністративних структурах Саскачеванського університету.
Наталія Ханенко-Фрізен також працювала директоркою Прерійного центру дослідження української спадщини при Коледжі ім. святого Томаса Мора у 2005-2007, 2009-2013 рр. і знову з 2019-го, координуючи всі аспекти діяльності Центру. 2014 року вона заснувала та продовжує керувати роботою нового канадського наукового журналу Engaged Scholar Journal: Community-Engaged Research, Teaching and Learning, присвяченого проблематиці наукової співпраці між університетами та громадськими організаціями.
Д-р Ханенко-Фрізен має довгий список наукових публікацій. В її доробку є дві монографії — «Інший світ, або етнічність у дії: Канадська українськість кінця ХХ ст.» (Видавництво «Смолоскип», 2011) та Ukrainian Otherlands: Diaspora, Homeland and Folk Imagination in the Twentieth Century» (Вісконсинський університет, 2015).
За її редакції вийшли збірники Reclaiming the Personal: Oral History in Post-Socialist Europe (Торонтський університет, 2015), Orality and Literacy: Reflections Across Disciplines (Торонтський університет, Торонто, 2011) та «В пошуках власного голосу: усна історія як теорія, метод і джерело» (Харківський університет ім. Каразіна, 2010).
Науковця презентувала свої дослідження на численних міжнародних конференціях, у фахових наукових збірниках і провідних міжнародних журналах. В її доробок також входять розробка та публікація серії онлайн-архівів із усної історії.
Д-р Ханенко-Фрізен вільно володіє українською, англійською та російською мовами. В коло її широких інтелектуальних інтересів і фахових знань входять усна історія, повсякденні культури, тексти та ритуал; діаспорні студії, етнічність і міґрація; Україна та Східна Європа періоду постсоціалізму, Канада та канадські українці.
«Зі своїм попереднім досвідом викладання української мови, її активністю та пристрасним захопленням українсько-канадськими студіями та її працею в царині української історії, культури та фольклору д-р Ханенко-Фрізен ідеально підходить до нової ролі директора КІУС», — йдеться у повідомленні організації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply