Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

До відзначення діяльності Канадської групи сприяння демократії

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

До відзначення діяльності Канадської групи сприяння демократії

Перша річниця створення Канадської групи сприяння демократії в Україні спонукає до підбиття певних підсумків її діяльності, а також до викладу майбутніх завдань і найближчих планів. Заснована в червні 2011 року, група стала лідером ідей, як застосувати канадські демократичні цінності до політичних реалій України. Група виникла як відповідь на звернення до діаспори деяких українських опозиційних сил із проханням допомогти боротися зі системним переслідуванням членів опозиції, тим більше — проти їхнього ув’язнення. На той час Юрій Луценко, колишній міністр внутрішніх справ, уже перебував за ґратами впродовж шести місяців, тож існувала небезпека, що провідний лідер опозиції Юлія Тимошенко буде наступною.

Із приводу надання українській опозиції посильної допомоги велися розмови з діаспорними організаціями, однак безрезультатно. І тоді була сформована група, яка відгукнулася на заклик опозиційних сил такими діями:

* Підготовлено офіційне запрошення для колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо її візиту до Канади. Мета: представити ситуацію в Україні Бобові Рею, лідерові Ліберальної партії, і відповідним урядовим чинникам Канади. Однак перш ніж це сталося, розпочався «суд» над п. Тимошенко.

* Ініційовано написання відкритого листа колишніми послами Канади в Україні, іншими високопоставленими канадськими чиновниками до Стівена Гарпера, прем’єр-міністра Канади, зі закликом утрутитися в політично мотивоване переслідування п. Тимошенко.

* Проведено три демонстрації перед Генеральним консульством України в Торонто на знак протесту проти ув’язнення опозиційних лідерів в Україні. Зокрема, демонстрації широко висвітлювалися в засобах масової інформації (ЗМІ) України й інших країн.

* Завдяки клопотанням групи, прем’єр-міністр Канади звернувся з листом до президента України Януковича з приводу «суду» над п. Тимошенко, наголошуючи на необхідності дотримання принципу верховенства права (листопад 2011-го). Лист прем’єр-міністра отримав широкий міжнародний розголос, за яким слідували подібні заходи очільників інших демократичних держав.

* У Міжнародний жіночий день-2012 скеровано відкритий листзвернення до жіночих, релігійних, наукових, правозахисних організацій України, усього світу з проханням закликати демократичних лідерів чинити тиск на режим Віктора Януковича з метою звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка й інших політичних в’язнів. Для цього — використовувати способи, завдяки яким було звільнено Аун Сан Суї Чжі та Нельсона Манделу. Зокрема, ішлося про надання українським політичним в’язням університетських почесних звань, нагород у галузі прав людини, титулів «Людина року» й інших відзнак. Окрім того, при проведенні акцій протесту слід використовувати всілякі засоби, щоби сконцентрувати увагу громадськості на проблемах ув’язнених. Збір підписів підтримано Світовою федерацією українських жіночих організацій. Стало відомо, що Євгенія Тимошенко, донька ув’язненої опозиційної лідерки, зустрічалася з Аун Сан Суї Чжі, після чого остання закликала світову громадськість до підтримки Юлії Тимошенко.

* Завдяки зверненню групи до міністра Канади з міжнародної допомоги та співробітництва, канадські парламентарії, які зараз відвідують Україну, використовують будь-яку можливість, аби висловити свою підтримку Юлії Тимошенко, Юрієві Луценкові й іншим.

* Скеровано лист подяки Джону Бирду, міністрові закордонних справ, членам парламентської групи Канади за їхню демократичну позицію щодо України, за заклик до президента Януковича не давати більше приводів до ставлення його режимові «чорних міток» — за безперервне переслідування опозиції.

* Відправлено листи до голови Конґресу українців Канади з пропозицією продемонструвати свою відкриту підтримку п. Тимошенко під час офіційного візиту в Україну, зустрічей із канадськими громадянами, які працюють в Україні, а також усюди в Канаді. Особливо — під час тривалого апеляційного процесу Юлії Тимошенко в Україні.

Упродовж року група працювала на всеканадському й міжнародному рівнях, організовуючи зустрічі або беручи в них участь задля спілкування з різними чинниками, журналістами, громадськими діячами тощо в Оттаві, Торонто, Нью-Йорку, Сарасоті й інших містах Північної Америки. На цих зустрічах наголошували на необхідності підтримки демократії в Україні. Водночас працювали з різними урядовими чинниками, жіночими й правозахисними організаціями та демократично налаштованими групами за інтересами.

Мета групи й план дій на 2012—2013 рр.:

* Скерування звернень до правозахисних організацій з метою захисту Юлії Тимошенко й інших політв’язнів.

* Покращення співпраці з жіночими організаціями задля того, щоби Юлії Тимошенко було надано титул «Жінка року».

* Поглиблення співпраці зі ЗМІ з метою вміщення статей у рубриці «Незалежна думка», а також листів до редакцій часописів.

Група тепло вітає осіб, які бажають зробити свій посильний внесок у її працю. Просимо контактувати з групою за ел. адресою:

CGforDU@gmail.com.

За дорученням групи:

Оксана Башук-Гепбурн,

Андрій Жалко- Титаренко,

Мирослава Олексюк,

Марта Онуфрів,

Галина Цеховська,

Марко Левицъкий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply