Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Десятий ювілейний українсько-канадський музичний фестиваль «Золотий клен»

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Десятий ювілейний українсько-канадський музичний фестиваль «Золотий клен»
Концертна програма розпочалася славнями України та Канади у виконанні духового оркестру СУМ «Батурин»

Концертна програма розпочалася славнями України та Канади у виконанні духового оркестру СУМ «Батурин»

Цьогорічний фестиваль «Золотий клен» — наймокріший, найхолодніший, але й найвеселіший, найбільш сповнений пригод фестиваль із-поміж усіх попередніх. Організатори — Спілка української молоді (СУМ), Ліґа українок і Ліґа українців Канади (ЛУК) — роблять усе, аби наша громада могла збиратися разом, слухати українську музику та пісні у виконанні наших артистів та гостей з України.
Незважаючи на молитви організаційного комітету фестивалю від самісінького ранку періщив холодний дощ, пориви вітру зривали шатра та парасолі. Але так само, як футбольний турнір, що відбувається за будь-якої погоди, наш фестиваль мусив бути!
Темне від дощу поле «Веселки» розквітло різними кольорами спортивної форми гравців футбольних команд, котрі прибули на турнір, організований завзятими футболістами й активістами Влодком Арендачем і Тарасом Бідяком.
Спозаранку приїхали старші господині — членкині ЛУК (відділ Торонто), котрі вже заздалегідь наліпили 4 тис. вареників, натушкували капусти, а тепер прибули, щоби це варити, гріти і пригощати фестивальних гостей. Треба зазначити, що середній вік наших господинь — 80 років, а одній пані виповнилося 92! І вони, наші дорогі бджілки-трудівниці, цілий день важко працювали на кухні, не маючи часу навіть глипнути, що ж там відбувається на фестивальній сцені.
Через якийсь час підтягнулись інші волонтери: члени СУМ, Ліґи українок та Ліґи українців Канади, а також працівники кредитової спілки (КС) «Будучність».
Низький уклін — усім артистам, котрі були записані в програмі. Жоден із них не відмовився від виступу через дощ. Аджеукраїнська пісня має лунати в будь-яких умовах. Якщо вона звучить під ворожими кулями і в окопах на війні, то чому має мовчати в мирній Канаді?
Марічка та Марко Марчик, солісти Lemon Bucket Orchestra, представили кілька пісень із різних реґіонів східної України. Ми вітаємо Марічку й Марка, котрі нещодавно одружилися й усі гроші, які зібрали на весіллі, віддали для бійців Антитерористичної операції. Многая літа, дорогі молодята!
Максим Щербатюк із міста Мак-Доналда у Пенсильванії брав участь у співочому конкурсі «Українська зірка», який відбувається в Торонто, а також в українському фестивалі на Блурі. Дякуємо батькам, котрі прищеплюють дитині любов до української музики і приїхали з хлопцем на фестиваль.
Ми вітали Ольгу Лаєвську — вокалістку класичного співу з Херсону. Її солов’їний голос, зрошений з краплями дощу, линув цілою «Веселкою».
Віра Зміївська й Олег Бунча — відомі в Торонто та за його межами талановиті співаки — подарували глядачам «Пісню про пісню» Тараса Петриненка.
Два торонтонських гурти — «Зорепад» і «Заповідь» — хвацько награвали, змушуючи присутніх дриґати ногами, навіть сидячи за столами, а сміливці витанцьовували під дощем.
І ось на сцені — гості з України. У зв’язку з тим, що фестиваль — ювілейний, було запрошено три групи виконавців. Талановитий співак та композитор Арсен Мірзоян із Запоріжжя, висхідна зірка України та фіналіст конкурсу «Голос країни»
Чарівна Тоня Матвієнко — донька легендарної Ніни Матвієнко — успадкувала від мами не тільки хист до співу, але і патріотизм та вміння спілкуватися з людьми
«Родзинкою» концерту був дует Тоні Матвієнко з нашою торонтонською зіркою Галиною Дзюрин. Пісня «Чарівна скрипка» в їхньому виконанні справді зачарувала слухачів.
Завершили фестиваль львівські батяри «Йорий клоц», котрі виконують у сучасному стилі обрядові пісні з різних реґіонів України. Екзотики їхній музиці додають старовинна ліра та бубен. Назву гурту хлопці склали з двох старих слів: йорий — шалений, навіжений, а клоц — шмат, кавалок, кусень.
Під час товариської зустрічі в КС «Будучність» гості розповіли про свої концерти на фронті, в шпиталях: Антон Лубій («Йорий Клоц»), Христина Бідяк, управитель відділу кадрів, Оксана Процюк-Чиж, головний управитель кредитівки, й Арсен Мірзоян
Дякуємо спонсорам, без фінансової допомоги яких фестиваль такого розміру був би взагалі неможливим, а це – золоті: кредитова спілка «Будучність», родина Коструба та сини; бронзові: Kantor Ltd., Caravan Logistics, Shevchenko Foundation, Mr. Security (Myron Rosil), Natural Granite & Marble Ltd., Meest Corporation, і друзі: Karpaty Travel, Golden Lion Restaurant , MC Mechanical, Romark Mechanical, 2172777 Ontario Inc., Roman Iwasjuk, Roman W. Gic, Chartered Accountant, Real Property Appraisers Ltd., Myron Dmytryshyn, Bohdan Pahuta, Chartered Accountant, Burych Lawyers, Barristers & Solicitors, Kolos Propery Consaltants, Nestor Wolicki, Barrister & Solicitor.
Медіаспонсори: радіо «Міст», «Пісня України» і «Поступ», телепрограма ForumTV, видавництво «Гомін України» та медіагрупа «Разом». Спеціальна подяка — українській друкарні «Тризуб» за безкоштовний видрук усіх рекламних матеріалів.
Дякуємо всім артистам і волонтерам за добровільну працю на добро нашої громади та України.
Дякуємо газетам «Міст» і «Гомін України», які завжди розміщують наші дописи про громадські події. Дякуємо українській телевізійній програмі ForumTV та Дмитрові Дублевичу за відеорепортаж про фестиваль, який готується до виходу на телебаченні. Дякуємо Ані Яциняк й Тарасу Рудяку за чудові світлини.

Наталка Попович

До слова
Тоня Матвієнко й Арсен Мірзоян за три дні перебування в Країні кленового листка встигли виступити на музичному фестивалі та побачити її визначні місця. «Розпочалася наша подорож із Ніаґари, — розповідає Тоня. — Це був сонячний день, і ми були вражені красою водоспаду. Раніше я бачила його з боку США, але з боку Канади він – не менш красивий».
«Ніаґара – найкрасивіша взимку, особливо коли замерзає повністю, але влітку це — також диво, його потужність вражає, — ділиться враженнями Арсен. — І звісно, тішить відчуття того, як це диво природи об’єднує людей. Привітність усіх навколо не може бути непоміченою. Довколишня природа, газони, єноти, скунси та білки — це просто неймовірно, хочеться ходити босяка або просто полежати на травичці».
Відвідини Ніаґари не обійшлись і без курйозів. Відпочиваючи на галявині, дівчина загубила телефон. Але зателефонувавши на свій номер, виявила, що ґаджет знайшла афроамериканка, котра люб’язно погодилася повернути загублену річ.
Третій день перебування Тоні й Арсена в Онтаріо ознаменувався відвідинами найвищої будівлі планети впродовж 31 року (з 1976-го до 2007-й) під назвою Сі-Ен Тавер. «Тим, хто має фобію висоти, чи як вона там зветься, раджу полоскотати собі нерви, — каже п. Мірзоян. — Скляна підлога додасть адреналіну. Тоня змогла ступити на скляну підлогу лише однією ногою, потім пересилила себе та стала двома». Приємно, що навіть у Канаді українських артистів впізнавали перехожі та фотографувалися з ними.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply