Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Десята річниця пост-докторської програми ім. Петра Яцика

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

Десята річниця пост-докторської програми ім. Петра Яцика
Петро Яцик

Освітня фундація Петра Яцика відзначає десятиліття пост-докторської програми з вивчення української політики, історії та суспільства в Університеті Торонто. За цей час десятеро молодих науковців отримали нагоду продовжити свої академічні дослідження, здійснити публікації, отримати можливість виступити та провести низку університетських курсів.
2008 року в Університеті Торонто з ініціативи Наді Яцик Освітня фундація Петра Яцика започаткувала пост-докторську програму. Її метою є підтримати найперспективніших молодих учених, котрі вивчають сучасну Україну, сприяти їхньому подальшому працевлаштуванню в університетах і, звісно ж, просувати українські теми в академічних колах.
Ця стипендійна програма є частиною Програми ім. Петра Яцика з вивчення України в Торонтському університеті. Вона триває один рік і є винятковою серед інших. Освітня фундація надає учасникові стипендію в обсязі близько 45 тис. CAD. Серед умов програми є як дослідницький, так і викладацький аспекти. Зокрема, очікується, що стипендіат буде навчати курсу в Торонтонському Університеті, проведе публічну подію, здійснить подорож до України з метою проведення дослідження, буде працювати над публікацією свого докторату або проводитиме нове дослідження.
Програма є відкритою для людей різного походження, котрі мають наукові зацікавлення в Україні. Також варто відзначити широкий спектр наукових зацікавлень самих пост-докторантів — від музики та мистецтва до історії та соціології. А спільним знаменником для всіх виступає Україна. Таке багатогранне вивчення українського питання безперечно сприяє ширшому представленню України для світової спільноти, як країни не лише з винятковою історичною, але й із культурною та науковою спадщиною. І саме це дозволяє Освітній фундації Петра Яцика сповна виконувати свою ключову місію у рамках пост-докторської програми в Торонтонському університеті — сприяти обізнаності про Україну у світі.
Успіх програми очевидний. Після завершення пост-докторської програми всі колишні стипендіати отримали посади в університетах. Зараз вони працюють у таких навчальних закладах: д-р Наталка Пацюрко — Concordia University (Монреаль), д-р Сергій Куделя — Baylor University (штат Техас), д-р Ольга Онух — University of Manchester (Велика Британія), д-р Збіґнєв Войновський — University of Roehampton (Велика Британія), д-р Мейґіл Фаулер — Stetson University (штат Флорида), д-р Марія Соневицька — Berkley University (штат Каліфорнія), д-р Ольга Бертельзен — European University (Італія), д-р Джессіка Зихович — University of Alberta, (Едмонтон), д-р Маркіян Добчанський — Columbia University (Нью-Йорк). Цьогорічною стипендіаткою стала д-р Орися Кулик. Чимало з них зараз часто виступають експертами з українського питання у світовій пресі.
Для того, щоб відзначити десяту річниці програми, замість звиклої фандрейзенгової події Освітня фундація Петра Яцика репрезентує всіх колишніх пост-докторантів, записавши десять відео-бесід із ними на українській телепрограмі «Контакт». Чимало глядачів уже переглянули ці інтерв’ю. Відео також буде доступне на веб-сторінці Фундації.
Запрошуємо долучатися та складати пожертви до Освітньої фундації Петра Яцика для підтримки українських студій у світі та відкриття нових програм і проектів. Усі пожертви мають звільнення від податку.

Довідка
Освітня Фундація Петра Яцика — доброчинна організація, заснована 1986 року бізнесменом і благодійником Петром Яциком. Фундація є унікальною серед інших українських інституцій, і останні два десятиліття під проводом Надії Яцик, доньки добродія, продовжує відігравати особливу роль у розвитку української науки й освіти. Вона справляє значний вплив на процес формування міжнародної думки про Україну. Фундація Яцика відіграла важливу роль у створенні українських навчальних програм і наукових центрів у провідних університетах Північної Америки й Європи, в т. ч. Гарварді, Колумбії, Торонто, Альберті, Лондоні та Львові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply