Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Дещо про відділ ЛУКЖК при церкві Св. о. Миколая

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

Дещо про відділ ЛУКЖК при церкві Св. о. Миколая

Нещодавно відбулися загальні збори Ліґи українських католицьких жінок Канади (ЛУКЖК, відділ Торонто). Загальні збори в кожній організації — це рутина, час якої є залежить від статуту. Члени чекають на загальні збори з цікавістю, часто з надіями й амбіціями, а інколи просто з помахом руки. Номінаційна комісія важко працює, намагається підібрати гармонійну групу для доброї співпраці, для добра майбутнього організації.
Котрі ж це вже загальні збори нашого відділу? Існуємо від заснування Свято-Миколаївської парафії. А вона була заснована 1 грудня 1952-го, хоча формально — 1 січня 1953 року (Юліян Бескид. Чверть століття на Владичому престолі). Тоді й народився наш відділ. Тепер йому минуло круглих 65! Скільки ґенерацій, скільки голів, членів управи та рядових членкинь працювало над зростанням і тривкістю відділу. І він діє, він живий, і добрим ділам не має кінця.
Та не тільки це. Наш відділ цікавий ще і тим, що багато членкинь були й є активними в інших організаціях і то на чільних позиціях. Згадати хоча б «Пласт», Спілку української молоді, Суспільну службу, Світову федерацію українських жіночих організацій, Світовий конгрес українців, Конґрес українців Канади, Ліґа українок Канади тощо.
І от членкині нашого відділу зійшлися 4 березня ц. р. почути цікаві звіти, плани на наступний рік та на дружню бесіду. Після відкриття, молитву за покійних членкинь провів о. д-р Лобай, парох нашої церкви.
Формальності минули швидко і до звіту приступила Таня Когут, уступаюча голова. У звіті вона сказала: «Наш відділ начисляє близько 70 членкинь, але активних є десь 30. Число постійно змінюється, бо декотрі є старшого віку і не мають змоги брати участь на сходинах, адже проживають у пансіонах, вдома або нездужають, а інші є членкинями лише на папері». Голова запросила на сходини доповідачів, щоб вони були цікавішими. Між іншими були присутні Володимир Ганкевич, Люба Тарапацька, Петро Гринчишин.
На День ЛУКЖК торік запрошували Марічку Мельник, щоб вона розповіла і показала прозірки про El Camino в Іспанії. У червні минулого року за їхню довголітню працю шестеро членкинь отримали відзначення Volunteer Service Awards.
Голова звітувала: «Ми підтримуємо та даємо пожертви на нашу парафію, Інститут Митр. Андрея Шептицького, реабілітаційний центр «Джерело» у Львові, табір «Відпічнім із Христом», відпуст в Анкастері, молодіжний табір «Вставай», «Віру і світло», «Вертеп» у Тернополі, Канадсько-українську фундацію, Інститут катехиток у Бразилії, а особливо — для поранених на війні в Україні та їхнім родинам.
Кілька разів на рік готуємо гарячі обіди. Прибуток від них призначений на проект «Відкрий своє серце», допомогу дітям сиротам через війну в Україні; на підготовку змагунів до наступних «Ігор нескорених», що відбудуться в Австралії. Двом матурантам школи Св. Миколая дали нагороди по $100в, іншим подарували DVD Music of Survival, а також нагороди для двох ґрадуантів 8-го класу школи Патріарха Йосифа Сліпого.
Були приготовлені світлини про «Внесок українців у 150-літню історію Канади», а особливо — про внесок наших парафіян. У грудні був Різдвяний базар. 18 січня наш відділ організував парафіяльний щедрий вечір, а за тиждень після Великодня — парафіяльне свячене. Група відвідувачів розвозить нашим старшим членкиням на Різдво і Великдень кошички з подарунками і відвідує хворих під час року. Щонеділі ми зустрічаємося при смачній каві та цікавій розмові, що дає нам нагоду хоч раз у тижні зустрітися мешканцям із усіх кінців Торонто й одночасно приносить поважні фонди на заплановані цілі».
Звітували заступники голови Віра Гомонко та Христина Кіллам, а також кореспонденційний секретар Мирося Щепанська. Дуже цікавим був звіт скарбника Іванки Подільчак! Ми не були свідомі, що недільні кави й обіди за рік можутъ зібрати понад $13,000! Були такі вагомі пожертви, як, наприклад, $1,400 Суспільній службі на Оpen Your Heart, чи 1,500 на UCC Invictus Committee, або $5,000 на нашу церкву.
Тереса Стех, референт духовного розвитку, на жаль, не була присутня. Також виступили Лариса Тепла, референт господарства та відповідальна за смачну недільну каву, Віра Гомонко, рефернт відвідин хворих і старших, та Марійка Качмар, зв’язкова до Комітету українок Канади. Після нечисленних запитів та дискусії оплесками було уділено абсолюторію, а Таня Когут отримала чудову китицю квітів зі щирою подякою за її мурашину невтомну працю з гучним «многоліттям».
В доброму настрої вибрали нову управу та нову голову, а також співголів — Віру Гомонко та Христину Кіллам. Молитвою «О, спомагай на» закрили загальні збори з побажанням новій управі з Божою поміччю успішної та дружньої праці! Наш відділ вступив у 66-й рік добродійної, дружньої, щирої праці та співпраці. Боже помагай!

Оксана Бризгун-Соколик

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply