Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

«Чумацький шлях» у Північній Америці

Автор:

|

Серпень 09, 2018

|

Рубрика:

«Чумацький шлях» у Північній Америці
Гадаю, що такої кореляції не могли собі уявити навіть найбільші мрійники серед чумаків. У XV-XIX ст. Вони становили в Україні окрему катеґорію населення, яка займалася візницько-торговельним промислом. Чумаками, в основному, були козаки, котрі привозили з чорноморського узбережжя, Галичини та Волощини сіль, солону та сушену рибу, а вивозили хліб та інші сільськогосподарські продукти, ремісничі вироби. За сучасною термінологією, чумаки були першими піонерами теперішньої логістики.
З розпадом «імперії зла» на всьому постімперському просторі, за винятком Російської Федерації (РФ), люди отримали можливість самим вирішувати свою долю. Але, виявилося, що московити до такого не готові. Їх лякає не лише воля своїх, але й сусідів, котрі вершили свою долю без огляду на кількасотрічне приниження.
Оскільки Путін проголосив, що «розпад СРСР був найбільшою ґеополітичною катастрофою ХХ ст.», то в РФ почалося «полювання на відьом». У Кремлі вирішили, що колесо історії можна повернути, бо ж вони є другою найбільшою потугою у світі, яка має на своїх складах найбільше атомних бомб, якими можна шантажувати не тільки тих, кому вдалося вийти з імперії зла, але й будь-кого, хто має іншу думку ніж сучасний російський президент.
Із нагоди другої річниці окупації Криму Путін визнав перед камерами, що операцією окупації керував особисто, бо, мовляв, таку важливу операцію має провадити одна людина. Він став першим і єдиним наслідувачем Гітлера, котрий також особисто керував окупацією Австрії, Чехії та Моравії. Але Путін навіть переплюнув Гітлера, бо першим порушив гарантії РФ поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, які президент Єльцин підписав 5 грудня 1994 року в Будапешті (Угорщина). Першість Путінові належить також у порушенні Міжнародного права, статуту Організації Об’єднаних Націй та у безпрецедентному викраданні громадян іншої країни (України) як заручників й запроторення їх до російських в’язниць.
Винаходом Путіна є й так звана гібридна війна, яку він розгорнув не лише на сході України, але й, за допомоги численних пропагандистських засобів масової інформації (ЗМІ) дезінформує світ та втручається у демократичні вибори по всьому світі. А що вже казати про російську церкву в Україні, п’яту колону політиків, об’єднаних в «Опозиційний блок».
Героїчний вчинок українських добровольців проти російського аґресора 2014 року довів світові, що кремлівський цар не такий сильний, яким себе демонструє. А правду про Україну світові донести важко, бо українські ЗМІ належать проросійським олігархам.
На щастя, в Україні ще є багато патріотів і розумних людей, здатних не лише боронити кордони держави, але й запроваджувати нові ідеї та винаходи. Наприклад, Костянтин Самчук, котрий активно захищав Батьківщину від російського загарбника, висунув ідею, як донести правду до людей, котрі часто не мають іншого джерел, крім російських і проросійських ЗМІ.
Оскільки чоловік не олігарх і не заможний підприємець, котрий би міг купити телевізійний канал, чи радіохвилю, він вирішив, що може виконати місію носія правди про ситуацію в Україні живим словом. Так постала ідея знайти однодумців, придбати велосипеди та поширювати «праведне слово» про Україну та російську окупацію української території, про гібридну війну, яку РФ провадить проти України вже п’ятий рік.
Костянтинові вдалося знайти однодумців і перший такий велопробіг хлопці провели в Україні. А 2016-го вирушили в «освітнє турне» 16-ма європейськими країнами, а після цього вирішили проїхати 10 тис. км Північною Америкою та Канадою.
Та транспортування групи на американський континент було не по кишені охочим узяти участь у трансамериканському велопробігу, тому довелося шукати спонсорів. Проблеми були й у декотрих членів групи, бо звільнитися з праці на три місяці мало хто може, а втратити роботу задля напружених трьох місяців велопробігу також не дуже привабливо.
Та все ж група зібралася і вже проїхала дві третини шляху. В ній, крім представниці прекрасної статі Ольги Ахмедової та засновника п. Самчука беруть участь Максим Семак, Валерій Горбатов, Сергій Коновал (учасник антитерористичної операції), Сергій Котик, Сергій Крупний, Ярослав Матвійчук і Дмитро Трохин.
Ця група аматорів на велосипедах вирішила, що вона інформуватиме світ про найбільшу європейську країну живим словом при зустрічах із людьми. Як вони робили це в 16-х європейських країнах, так інформуватимуть американців та канадців.
У більшості чужинців Україна асоціюється з війною, корупцією, екологічними й економічними проблемами. Насправді Україна — найбільша держава Європи з географічним центром континенту на Закарпатті, зі самобутньою культурою, цікавою історією, смачною кухнею з колосальним аґрарним і промисловим (відома своїми ракетами та найбільшим літаком у світі) потенціалом.
Трансамериканський велопробіг розпочався 18 травня ц. р. в американському Лос-Анджелесі. Впродовж трьох місяців запланували відвідати 400 американських і канадських міст. Шестеро чоловіків та одна жінка щодня проїжджають по 150 км. Їдуть 30 км, потім зупиняються, щоб випити води й їдуть далі. Їх супроводжує восьмий учасник на мікроавтобусі, в якому перебувають усі потрібні речі членів групи. Так вони проїхали через північноамериканського Сієтлу до канадського Ванкуверу, потім до Едмонтону, де були вражені здобутками українців, зокрема музеєм української спадщини.
Перерви та побут у великих містах дуже короткі, бо на 10 тис. км уже давно розписані і дні, і години. З Вінніпеґу (провінція Манітоба) велосипедисти знову взяли курс на США, і через Чикаґо та Детройт перебралися знову до Канади та міста Віндзор (провінція Онтаріо). 31 липня ентузіасти потрапили до околиць найбільшого канадського міста Торонто. Тут вони спершу відвідали сумівську оселю «Веселка», а потім, на запрошення «полтавчанина» Володимира Арендача, котрий опікувався групою чотири дні, відвідали 72-річну українську оселю «Полтава».
На вхідній брамі до оселі учасників велопробігу зустріли не лише її мешканці, але й мер міста Каледон, адже це до нього адміністративно належить «Полтава». Гостей приїхали привітати і депутати від консервативної партії до федерального парламенту та провінційного парламенту Онтаріо.
Зустріч із українськими ентузіастами закінчилася на «пікніку». Наступного дня українські велосипедисти відвідали пластовий табір, 2 серпня їх запросили до провінційного парламенту Онтаріо, а ввечері в будинку Українського національного об’єднання відбулася прес-конференція та зустріч із українською громадою.
Щоденні 150 км не дають можливості пробути довше в одному місці, бо діють згідно з планом. Виконати таку місію можуть лише молоді та здорові ідеалісти, котрі не забувають про постраждалих від російської війни проти України. Якщо впродовж велопробігу їм вдасться зібрати гроші, їх віддадуть для потребуючим, котрі через окупацію Криму та східної України втратили не лише своє майно, але й жінки чоловіків, а діти — батьків.
Завдяки жертовності молодих ентузіастів із України вдається організувати не лише українську діаспору, але й чужинців, котрі й досі отримували інформацію про Україну лише з брехливих кремлівських ЗМІ.
Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply