Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Четвертий дитячий марафон у Торонто

Автор:

|

Червень 14, 2018

|

Рубрика:

Четвертий дитячий марафон у Торонто

Марафон розпочали з Гімну України та Гімну Канади

Спогади дитинства про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята — найприємніші. Вони є своєрідною цінною та дорогою реліквією, адже супроводжують нас упродовж усього життя. Маленька істота, яка з тих чи інших причин залишилася без одного чи двох батьків, не може почути колискову на ніч чи відчути мамине тепло, часто-густо опиняється наодинці з незнайомим, не завжди привітним навколишнім світом.

Духовна настанова

Саме прагнення подарувати частинку свого серця діткам-сиротам ось уже четвертий рік поспіль об’єднує українську громаду Торонто та околиць на прекрасному заході милосердя, музики і добра — благодійному марафоні «Діти Торонто — дітям-сиротам в Україні». За доброю традицією цього року марафон відбувся першої неділі червня з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. 4 червня всі небайдужі приносили одяг, іграшки та шкільне приладдя у бенкетну залу «Княжий двір», де їх одразу пакували в пачки волонтери для відправки в Україну.

Танцює «Барвінок»

Кожен із організаторів зробив свій внесок у цей благодійний проект — міжнародна організація українських громад (МОУГ) «Четверта хвиля» здійснювала загальну координацію, працювала над просуванням інформації про захід, організацією пакування та пересилки; Театрально-музична студія ім. Л. Олійника складала програму і сценарій концерту; Шкільна рада Конґресу українців Канади (КУК), відділ Торонто, писала разом із дітьми листи до однолітків в Україні; літературно-артистичне товариство ЛАТКА (відділ Канада) представило чудові картини місцевих художників для доброчинної виставки картин, а Help Us Help the Children розпаковуватиме коробки для дітей зі сиротинці на літніх таборах у Ворохті.

Доброчинна виставка картин місцевих художників

Як і в попередні роки, до проекту охоче долучаються не лише представники української діаспори — на доброчинну виставку-продаж свої картини надали професійні художники німецького, італійського, турецького та польського походження, а також члени Української спілки образотворчих мистців Канади.
Насичена концертна програма вкотре вражала різноманіттям дитячих талантів — від гопака та танцю з парасольками до гуцульської трембіти і неперевершеного вокального співу.

Виступає Анна Кісіль

Учасників привітали: Анна Кісіль, голова організаційного комітету марафону та заступник
голови МОУГ «Четверта хвиля»; Оксана Левицька, голова Шкільної ради КУК, котра передала вітання від Тараса Багрія, голови КУК, відділ Торонто; Марія Антонів, голова канадського відділу літературно-артистичного товариства ЛАТКА; Пітер Фонсека, депутат Парламенту Канади. Ведучою свята була незмінна чарівна Лариса Баюс.

Діти писали листи ровесникам із України

Цього року глядачі могли насолодитися талантами дітей із таких колективів, як Театрально-музична студія ім. Л. Олійника (керівники — Лариса Баюс і Галина Цеховська), школа українського танцю «Барвінок» (керівник — Федір Даниляк), школа українського танцю «Україна» (керівники — Леся і Валерій Мовчани), школа українського танцю «Десна» (керівники — Люба й Юрій Грекови), дитяча вокальна студія «Мелодія» і юнацька капела бандуристів ім. В. Зелінської «Золоті струни» (керівник — Оксана Зелінська), Вокальна школа Сергія та Лариси Стільмашенків (керівники — Сергій і Лариса Стільмашенки), дитячий хор «Жайвір» і ансамбль «Пролісок», молодша група (керівник — Олеся Коник), вокальний ансамбль «Ехо» (керівник — Надія Король).
Як і торік, завдяки дитячому журналу «Розумники», дитячій академії Smart Start і компанії дитячих розваг Taffee the Clown, діти мали можливість долучитися до прекрасних творчих майстерень і розваг.

Традиційний гопак

Юнацька капела бандуристів ім. В. Зелінської «Золоті струни»

Лише за чотири години проведення марафону вдалося зібрати близько 2 т одягу, іграшок, шкільного приладдя та книжечок для дітей у Львівській, Рівненській, Тернопільській, Сумській, Івано-Франківській, Запорізькій, Харківській і Херсонській областях. Також подарунки надіслали на літні збори й табори для сотень дітей зі сиротинців із усієї України, які пройдуть у Луцьку (організатор — волонтерський рух «Меценати для солдата») та Ворохті (організатор — канадська організація Help Us Help the Children). «Четверту хвилю» під час організації та проведення заходу представляли невтомні волонтери: Анна Кісіль (голова організаційного комітету), Таміла Карпик, Надія Заставна (загальна координація, зв’язки з громадськістю, залучення спонсорів, робота над промо й поширенням інформації в медіа та соціальних мережах, координація процесу пакування), Марія Мирутенко (реєстрація доброчинних внесків під час заходу), Катерина Озерянська, Надія Баб’юк, Ірина Кьорен, Олена Горбенко, Ігор Вільчинський, Володимир Книш, Роман Тарасов, Петро Стільмашенко (пакування речей), Тарас і Богдан Пуняки (звукове та музичне забезпечення).

Члени організаційного комітету — Любов Славатинська, Таміла Карпик і Надія Заставна

Цьогоріч захід підтримали спонсори: кредитова спілка «Будучність» (головний виконавчий директор — Оксана Процюк), Українська Кредитова Спілка Лимитед (генеральний директор — Тарас Підзамецький), канадський фонд «Діти Чорнобиля» (президент — Оксана Кавун), корпорація «Міст» (президент — Ростислав Кісіль), ресторан «Золотий лев» та бенкетна зала «Княжий двір» (президент — Анна Кісіль), Open World Learning (президент — Світлана Комінко), Trident Associates Printing (Оксана і Орест Пуцаки), український дитячий журнал «Розумники» (головний редактор — Любов Славатинська), Smart Start Academy (керівник — Анастасія Соколик) і медіа-партнери — тижневик «Міст» (головний редактор — Інна Кручек), медіа-група «Разом» (президент — Вадим Матвієнко), «Форум ТВ» (виконавчий продюсер — Роман Медик), «Контакт» (виконавчий продюсер — Юрій Клюфас), українське радіо «Поступ» (головний редактор — Любомира Матвіяс). Чудові світлини зробили Сергій Козак та Анатолій Черкасов, відео — Степан Бандера, Костянтин Сніцар і Дмитро Доблевич.

Організатори та волонтери акції

«Цей захід є унікальним, — розповідає п. Кісіль. — Наша мета — не лише передати гуманітарну допомогу дітям в Україні, а й розвивати почуття милосердя та підтримки до ближнього в наших малюків у Канаді. Адже саме діти приносили власні речі та писали листи, малювали картинки для своїх ровесників за океаном.
Цього року під час концерту на світлинах на великих екранах глядачі могли побачити щасливі обличчя дітей з України з подарунками з Канади. Ці фото надіслав Руслан Теліпський, наш багаторічний партнер і керівник волонтерського руху «Меценати для солдата», котрого ми вже не вперше підтримуємо».
МОУГ «Четверта хвиля» висловлює щиру подяку співорганізаторам, волонтерам, спонсорам, керівникам музичних колективів, художникам, батькам і просто усім небайдужим. Укотре переконуємося, що такі проекти об’єднують представників різних поколінь і людей різного віку, — лише спільними зусиллями можемо продовжувати творити добро.
Марафон не залишив байдужим нікого — приємно читати коментарі та враження від заходу в соціальних мережах. Ось лише деякі з них:
Оксана Соколик: «Цього року, як на мене, марафон вийшов на ще вищий рівень, дуже все добре організовано, професійно та з душею. Дякую від щирого серця! Я дуже горда за нашу українську громаду!»
Анна Купреєва: «Вітаю з успішним заходом! Ви справді великі молодці. Приємно бачити ваші посмішки, але розумію, що за цим також стоїть багато роботи, переживань і старань, аби все вийшло, як треба, і дітки отримали допомогу! Бажаю всім волонтерам сил, успіхів і натхнення на подальші добрі справи».
Катерина Озерянська: «Я під враженням. Коли бачиш згуртоване товариство, віддане своїй справі, — отримуєш справжню насолоду. Організація та проведення марафону виглядали, як бездоганний складний механізм, керований невидимою рукою. Давно не відчувала такої блаженної втоми, такого азарту при виконанні, здавалося б, механічної роботи з пакування посилок. А ця магія, коли готові велетенські пачки одна за одною відправляються у вантажівку, а гора речей, що їх приносять люди, ніяк не зменшується».
Олена Горбенко: «Трембіти мене вразили у самісіньке серце. Хлопці, якщо ви це читатимете, — дякую!»
Ірина Кьорен: «Про трембіту точно сказано!!! Аж мурашки по шкірі… пакуючи на Ворохту. Таміло й усі організатори, ви робите неймовірну справу!»
Олена Синюта: «Респект і повага, Таміло! Цей проект — приклад справжньої взаємодії та здатності співчувати іншим».
Марія Барчук: «Прекрасно, що така благодійна акція є у нас в Торонто!»
Ірина Калакайло: «Отак по краплині і назбирується океан добра».
Наталя Безпалова: «Ви молодці, приємно знати, що в далекій Канаді наші земляки дбають про діток із України. Дякуємо!»
Руслан Теліпський: «Ви — великі молодці!!! Нехай Господь вертає сторицею усім людям доброї волі!!! А волонтерам — ще й довголіття, витримки та невичерпного ентузіазму!!!»

Таміла Карпик

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply