Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Бенкет із нагоди ювілеїв ЛУК, ЛУокК та видавництва «Гомін України»

Автор:

|

Березень 04, 2020

|

Рубрика:

Бенкет із нагоди ювілеїв ЛУК, ЛУокК та видавництва «Гомін України»
Стівен Гарпер приймає хліб і сіль

У рамках трирічних Крайових з’їздів Ліґи українців Канади (ЛУК — XXVIII) і Ліґи українок Канади (ЛУ-окК — XXII) та відзначення 70-ліття Ліґи визволення України/Ліґи українців Канади, 65-ліття Об’єднання жінок Ліґи визволення України/Ліґи українок Канади, 70-ліття видавництва «Гомін України» 22 лютого ц. р. в Українському культурному центрі Old Mill відбувся величавий ґала-бенкет.
Гасло події «Українці. Боротьба без кордонів» відзначає самовіддану працю учасників визвольних змагань, котрі прибули до Канади повоєнною хвилею еміґрації та продовжили невтомну багаторічну визвольну боротьбу за українську справу в авангарді Українського визвольного фронту. Втілюючи «Звернення воюючої України до еміграції», ці люди об’єднувалися у громадські структури, творили пресові видання, культурні та фінансові установи. Так постали Ліґа визволення України (пізніше — Ліґа українців Канади), Об’єднання жінок Ліґи визволення України (пізніше — Ліґа українок Канади), Товариство колишніх вояків УПА і Спілка української молоді, які увійшли до Організації українського визвольного фронту і продовжили боротьбу за свободу України проти совєтського тоталітаризму на міжнародному політичному та громадському фронті.
Почесним гостем і головним промовцем на урочистості був достойний Стівен Гарпер, 22-й прем’єр Канади.
Його урочисто привітали і зустріли у залі Брюле, де зібралося близько 400 гостей, за давньою українською традицією хлібом-сіллю, які вручили йому молоді люди в українських національних строях.
Серед присутніх гостей були депутати федерального парламенту Канади та провінційних парламентів, керівники та представники дипломатичних представництв Канади та України, голови надбудов та українських громадських організацій, чисельні гості.
Ведучі вечора Надія Ґерелюк і Зенон Чиж представили почесних гостей. Серед них були й Надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко та колишній посол Канади в Україні Роман Ващук.
Стівена Гарпера представив Ігор Козак, офіцер запасу Збройних сил Канади та заступник голови Ліґи українців Канади, котрий відзначив величезну працю колишнього глави уряду у підтримці України.
Стівен Гарпер виступив із надихаючою промовою, у якій розповів про свою велику прихильність до України та підтримку українського народу у відстоюванні курсу на демократію й європейську інтеграцію. Також політик поділився своїми думками про геополітичну ситуацію, гібридну війну, яку веде Росія проти України та демократичного світу, про особистісні риси Путіна, його деструктивну діяльність для міжнародних інституцій та місце та у світовому політикумі (як відомо, саме завдяки прем’єру Гарперу та його міжнародному авторитету, Росію виключили з кола держав «Великої вісімки» та наклали міжнародні санкції».
Високий гість привітав ювілярів і відзначив особливий внесок Українських державницьких організацій у боротьбу за свободу та незалежність України, а також відстоюванні свобод і людських прав у Канаді та світі.
Історію створення та працю ЛУК, ЛУ-окК та їхнього органу — тижневика «Гомін України» — представили у фільмах і фотовиставці, які спеціально до ювілеїв підготували колективи телебачення Forum TV, радіо «Пісня України» та видавництва «Гомін України».

Стівен Гарпер після отримання нагороди

Кульмінацією вечора стало нагородження Стівена Гарпера високими нагородами. Великого приятеля України та поборника демократичних цінностей відзначили Орденом Свободи, який є найвищою державною нагородою України для іноземців. Його посол Андрій Шевченко.
Від імені Ради Українських державницьких організацій світу п. Гарпера нагородили спеціальною відзнакою — Pinnnacle Award — за його видатні та численні досягнення і великий внесок в українсько-канадську спільноту, українсько-канадські стосунки та підтримку України міжнародним співтовариством. Цю нагороду вручили президент Ради Українських державницьких організацій світу Борис Потапенко, президент Ліґи українців Канади (національної) Роман Медик і Президент Ліґи українок Канади (національної) Оксана Кузишин.

Ростислав Кісіль, президент Meest Group, і Стівен Гарпер

Чудове ювілейне відзначення відбулося завдяки підтримці спонсорів, серед яки були AV Canada, кредитова спілка «Будучність», Фундація «Будучність», AV Canada, корпорація Meest Group та інші.
Вітаємо Ліґу українців Канади й її голову Р. Медика, Ліґу українок Канади й її голову О. Кузишин, а також наших колег — видавництво «Гомін України», голову редакційної колегії О. Романишина та редактора О. Соколик із ювілеями та відзначаємо їхню багаторічну, самовіддану працю для української громади у Канаді та для України.

Пилип Плоскінь

До слова
Джеймс Безан, депутат від опозиційної Консервативної партії, 20 лютого виступив у федеральному парламенті. «Шість років тому я стояв в Україні на Майдані серед попелу та слідів крові, залишених жорстокою розправою над безневинними учасниками Євромайдану. Їхні відвага та пожертва, продемонстрована під час протистояння головорізам Януковича, заслуговує на нашу повагу», — заявив він. Політик наголосив, що канадські консерватори завжди підтримуватимуть народ України у його прагненні до свободи, демократії та прав людини». «Україна й її друзі по всьому світу продовжують справу «Небесної сотні» й усіх, хто брав участь у Революції гідності, позаяк боротьба за демократію та територіальну цілісність України триває й нині», — зазначив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply