Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Антиросійські мітинґи відбулися у кількох містах Канади

Автор:

|

Жовтень 20, 2022

|

Рубрика:

Антиросійські мітинґи відбулися у кількох містах Канади
Українці у Вінніпеґу

В Оттаві та низці інших канадських міст відбулися акції та мітинґи протесту після масованих ракетних ударів РФ по Україні. Про це повідомило Посольство України в Канаді й українські генеральні консульства. Так, у столиці перед посольством РФ на мітинґу, до якого долучилися понад 100 людей, закликали визнати Росію терористичною державою.
На Майдані Вільної України в Торонто, біля будівлі генерального консульства РФ, мітинґ протесту відбувся під такими гаслами: «Росія — терорист, Росія — вбивця, Росія має бути зупинена!». Учасники мітинґу закликали вигнати РФ із основних міжнародних організацій та інституцій, у т. ч. з Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, де вона незаконно посідає місце постійного члена. «Учасники демонстрації вимагали від канадського уряду визнання Росії державою-терористкою, а також надання Україні сучасного озброєння, насамперед засобів протиповітряної оборони (ППО) та ракет великої дальності дії.
«Канаді треба офіційно визнати Росію державою — спонсоркою тероризму, позаяк останні ракетні обстріли України явно демонструють терористичну сутність РФ, — заявила Олександра Хичій, президентка Конґресу українців Канади. — Незрозуміло чому, але уряд Канади та союзники відмовляються визнавати Росію терористичною державою. Час зробити це вже давно настав. РФ уде заслужила цього визнання». Вона також закликала Канаду й її союзників наростити постачання Україні систем ППО. «Україні необхідно надати засоби для перемоги у цій війні, а російські злочинці, які вбивають українських жінок і дітей, повинні понести покарання», — зазначила діячка та висловила переконання, що Канада має збільшити економічну та фінансову підтримку України, аби забезпечити належну роботу цивільної інфраструктури. Акцію організували «Український спротив Канада» та волонтерська організація «Другий фронт UA» за участю Генерального консульства України в Торонто.
Мітинґ на підтримку України та засудження терористичної ракетної атаки РФ відбувся також і в Едмонтоні (провінція Альберта). Демонстранти висували такі вимоги: визнати Росію країною-терористкою; забезпечити термінове надання Україні необхідного озброєння, передусім для захисту цивільного населення, а також необхідної гуманітарної допомоги; міжнародна спільнота має не лише висловлювати занепокоєння, а діяти проактивно, посилюючи економічні санкції, ізолюючи РФ у політичній сфері. Жодних перемовин із терористами.
Перед присутніми виступив Олександр Данилейко, генеральний консул України. Він також дав інтерв’ю телевізійним каналам Global і CTV, радіоканалу CBC. Мітинґ організували українські дипломати, організації Stand with Ukraine: Edmonton Rallies/Мітинґи в Едмонтоні та Ukrainian Canadian Congress — Alberta Provincial Council.
Акція протесту відбулася й у місті Вінніпег (провінція Манітоба). Люди зібралися у відповідь на атаки Росії на Україну з вимогою визнати країну-аґресорку терористичною державою.
Як повідомляв «Міст», у Вінніпезі покажуть виставку «Земля хоробрих».

About Author

Meest-Online