Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Андрій Парубій у Канаді

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

Андрій Парубій у Канаді

Андрій Парубій

Холодною і сірою видалася неділя 22 лютого в Торонто. Погода цілком відповідала події. Того дня українсько-канадська спільнота зібралася у ресторані «Золотий лев» у Етобіко, щоби віддати шану полеглим героям «Небесної сотні». Багато всього відбулося за минулий рік. Мужні українці на Майдані ризикували всім, аби вибороти краще життя для себе та своїх співвітчизників. Вони не знали, що буде в майбутньому. Тепер Україна перебуває у стані війни, і ми, брати і сестри, і друзі тих, хто бореться на полі бою, думками перебуваємо разом із ними. Ми ніколи не забудемо героїв Майдану. Їхні жертви не були даремними.

До присутніх звернувся Крис Александер, міністр із питань імміґрації та громадянства, котрий наголосив на тому, що Канада продовжує підтримувати Україну гуманітарною допомогою та критикував російську аґрeсію й тероризм.
Під час вечері присутнім нагадали про численні збори коштів і громадські заxоди, організовані комітетом «Євромайдан» при КУК-Торонто, наприклад, марші та демонстрації. Позашляховики, карети «швидкої допомоги», спальні мішки, засоби зв’язку, шоломи та багато інших речей було відправлено безпосередньо на фронт.
Головним доповідачем вечора був Андрій Парубій, колишній комендант Майдану, а тепер — перший віце-спікер Верховної Ради України. Він захопив гостей своїм виступом, переконуючи аудиторію в тому, що, хоча в Україні ситуація здається похмурою, багато що змінюється. Хоч корупція, як і раніше, все ще поширена в країні, уряд працює над її ліквідацією.
Високий гість зазначив, що Україна не просто бореться за свою незалежність — вона також змагає за незалежність і мир у Європі й робить це з недостатнiм і застарілим військовим обладнанням. Таким чином українські війська взяли на себе завдання зі захисту не тільки своєї країни, а також Балтики та Європи. Андрій Парубій із гордістю заявив, що українці мужньо витримують усі випробування, але вони все ж потребують допомоги. Наприкiнці виступу п. Парубій подякував присутнім і канадській діаспорі за підтримку.
Комітет «Євромайдан-Канада» при КУК-Торонто щиро дякує всім, хто був присутній на вечорі, особливо спонсорам і донорам — за їхні щедрі пожертви та підтримку хоробрих захисників України. Слава Україні!
Також Андрій Парубій під час свого візиту до Канади розповів про потреби української армії, яка воює на сході держави. Посадовець мав зустріч зі спікером нижньої палати канадського парламенту, міністром закордонних справ, а також із сенаторами та депутатами. Крім того, разом із «Євромайданом Оттава» п. Парубій ушанував пам’ять загиблих за Україну на Майдані й на сході України.
«Головне моє повідомлення канадським колегам: українці зараз захищають увесь цивілізований світ. Путіна можна зупинити тільки силою. Україні потрібна сучасна високоточна зброя!» — написав перший віце-спікер українського парламенту у Facebook і подякував за ту величезну підтримку, яку Канада надає Україні.
23 лютого в Оттаві відбулися зустрічі п. Парубія зі спікером палати громад Канади Е. Шіром, міністром закордонних справ Р. Ніколсоном, парламентським секретарем міністра оборони, депутатом Дж. Безаном, головою комітету зі закордонних справ палати громад Д. Елісоном і керівником групи дружби у парламенті Канади «Україна-Канада» Т. Опіцом.
Під час зустрічей обговорювалася ситуація, що склалася в Україні після укладення Мінських угод про припинення вогню, а також про порушення підписаних документів російськими бойовиками й загрозу світовій системі міжнародної безпеки, яку створює аґресивна зовнішня політика Російської Федерації (РФ).
Українська сторона висловила глибоку вдячність уряду Канади за постійну і наполегливу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, її прагнення жити в мирі та безпеці, а також зусиль, спрямованих на проведення глибоких економічних і демократичних реформ заради її європейського майбутнього.
Канадська сторона, своєю чергою, підтвердила готовність і надалі всебічно підтримувати Україну, сприяти проведенню реформ, зокрема її Збройних сил, і зміцненню її обороноздатності, а також посилювати тиск на Росію з метою підвищення ціни, яку та платитиме за порушення загальновизнаних норм і принципів міжнародного права.
Також Роб Ніколсон, міністр закордонних справ Канади, заявив, що його країна може оголосити нові санкції проти РФ, якщо та далі порушуватиме режим припинення вогню в Україні. Він зазначив, що Росія є відповідальною за спалах насильства на сході України після укладення Мінських домовленостей.

Ірина Соломон

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply