Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

50-ліття хору «Діброва»

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

50-ліття хору «Діброва»

Хор «Діброва»

Нещодавно відбулося урочисте відзначення 50-ліття жіночого хору «Діброва», створеного при Спілці української молоді (СУМ), осередок Торонто, наприкінці 1965 року. Кілька дівчат-сумівок зібралися тоді разом в українському культурному центрі на вул. Кристі, щоб поспівати. Молоді таланти взяв під свою опіку блаженної пам’яті Василь Кардаш, котрий у той час був дириґентом чоловічого хору «Прометей». Так постав хор «Діброва», який налічував у своєму складі близько 80 жінок. Працю маестро Кардаша продовжили дириґенти Михайло Длябога, Михайло Чулков-Кравченко, Ярослав Гнатовський та Олеся Коник.
Творча історія хору — довга та цікава. Разом із «Прометеєм» і духовим оркестром «Батурин» хор гастролював Європою. Ґрандіозні концерти відбувалися в найкращих концертних залах Канади й Америки. «Діброва» брала участь у різноманітних концертах, в т. ч. присвячених героям України, святах УПА, різдвяних і Шевченківських концертах, а також відзначеннях видатних постатей нашої історії. Кількості концертів і зустрічей із глядачами — не перелічити. «Діброва» стала є невід’ємною частиною культури української громади в діаспорі.

Наталка Попович
Минуло 50 років. У чудовій залі ресторану «Олд Міл» панували родинна атмосфера. Розпочала ювілейну програму Наталка Попович, голова адміністративного комітету ансамблів, котра привітала представників громадських організацій, творчих колективів. Торонто та численних гостей — прихильників хорового співу.
Особливо тепло присутні вітали колишніх хористок, котрі підіймалися зі своїх місць і представлялися публіці.

Анна Брездень
У залі була присутня Анна Брездень із доньками й онуками — дружина покійного дириґента Остапа Брезденя, котрий був керівником не тільки «Діброви», але й чоловічого хору «Прометей» і духового оркестру «Батурин».
Білими лебідками виплили до святкової зали співачки теперішньої «Діброви» і розпочали концертну програму.

Віра Мартиненко
Спеціально до цього дня були підготовлені пісні різного жанру — «Синові», «Червоні маки», «Тихо над річкою», «Де вітер землю голубить». А пісню «Про матір» присвятили всім колишнім дириґентам і співачкам, котрі відійшли в кращі світи. Заспівувала Віра Мартиненко, довголітня солістка «Діброви».

Михайло Шепетик
Із привітальним словом виступив Михайло Шепетик, голова Ради директорів кредитової спілки «Будучність», котрий вручив дарунки для хору, а це — іменні папки для нот із написом «Діброва» та солідний чек — перший внесок для пошиття нових строїв. Із часу створення і дотепер «Будучність» виступає генеральним спонсором «Діброви», як і інших творчих одиниць осередку СУМ-Торонто. Дякуємо, «Будучність»!

Галина Винник — праворуч
Зі словом привіту виступила Галина Винник (праворуч), голова Ліґи українок Канади, відділ Торонто, котра подарувала від імені членкинь відділу для хористок чудові червоні коралі, спеціально виготовлені для цієї нагоди дизайнеркою Даркою Кардаш. Дякуємо, любі подруги!
Було все — і квіти для хористів, і ювілейний торт, подарований Наталею Шевців та її новим солодким бізнесом The Cake Smith, і многая літа.
Кульмінаційним моментом святкування стало спільне виконання хористами всіх років пісні «Київський вальс». Емоції переповнили як співачок, так і глядачів, у багатьох на очах з’явилися сльози. Голоси молодших і старших пань злилися в чудовій пісні, розбурхуючи до краю переповнені почуття. Про такий хор мріяв би кожен дириґент.

Галина Редько
Після святкового обіду розпочалася привітальна програма, як кажуть «на весело», яку провела Галина Редько, голова хору.

Ольга Лаєвська
Ольга Лаєвська, солістка хору «Діброва», заспівала «Аве Марія».

Любомир Карлащук
Любомир Карлащук, соліст молодіжного ансамблю «Пролісок», заспівав «Пісню про маму».

Богдан Попович
Богдан Попович розсмішив глядачів жартом «Шануйте хористів».

Галина Винник, Галина Дзюрин та Орест Довганик
Галина Винник, Галина Дзюрин та Орест Довганик виступили з гумористичним привітом «Вітання зі Львова» від мюзиклу «Вечорниці».

Клава Матвіїв
Клава Матвіїв, котра співала в хорі впродовж довгих 40 років і 20 років була його головою, вітала хор «Діброва» святковим словом.

Ольга Лаєвська, Галина Дзюрин, Оксана Гордіюк та Віра Мартиненко
На закінчення всі присутні заспівали пісню Назарія Яремчука «Родина». Солісти — Ольга Лаєвська, Галина Дзюрин, Оксана Гордіюк та Віра Мартиненко.
Ніхто не хотів розходитися і покидати привітну, родинну атмосферу. Хотілося б, аби пісня продовжувала звучати. І вона буде звучати, адже хор «Діброва» перегорнув нову сторінку своєї історії.
У ході програми були показані прозірки про творче життя «Діброви» за останні 50 років. Ці історичні матеріали сколихнули колишніх співачок до глибини душі. Нахлинули спогади про концерти, поїздки, спілкування…
Дякуємо фундації «Будучність», телепрограмі ForumTV та Стефану-Ґенику Березовському («Світогляд») за історичні відео-уривки з виступів «Діброви», які також були показані під час програми. Дякуємо Тарасу Рудяку за технічну допомогу в нарізці та монтуванні відео. Дякуємо Клавдії Матвіїв, Лесі Шуст, Калині Кардаш, Оксані Процюк-Чиж, Ліні Дрозд за консультації при написанні історії «Діброви», представлені фотографії й архівні матеріали. Дякуємо всім, хто долучився до організації святкування та спонсорам. Дякуємо телепрограмі «ФорумТВ» — за фільмування та Миколі Сварнику — за гарні фото.

Хор «Діброва»
«Такий шанс випадає не часто. Керувати хором у його 50-літніій ювілей. Низький уклін вам, хористи усіх років!» — сказала Олеся Коник, теперішній дириґент хору.

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply