Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

23-й Український фестиваль на Bloor West Village

Автор:

|

Вересень 26, 2019

|

Рубрика:

23-й Український фестиваль на Bloor West Village
Учасники фестивалю

Золотий вересень цього року в Торонто традиційно тішив не лише погодою. З 13-го до 15-го вересня місцева громада вкотре стала свідком та учасником, мабуть, найбільшої вуличної події в культурному житті міста. Двадцять третій щорічний Український фестиваль на дільниці Bloor West Village зібрав понад 800 тис. відвідувачів.
Цього року учасників і гостей розважали відома рок-група з України «Без обмежень», віртуоз скрипки Василь Попадюк і його музичний гурт Papa Duke, Український чоловічий хор із Едмонтона, електрофолкгрупа Balaklava Blues із Торонто, музичний ансамбль Those Idiots із Баффало (штат Нью-Йорк), різноманітні танцювальні ансамблі, талановиті солісти та дитячі колективи. Серед багатьох виконавців — усесвітньо відомий бандурист Віктор Мішалов, співачка Аурезія з Монреаля, Ансамбль бандуристів і хор «Левада» з Торонто, танцювальний ансамбль «Іскра» з Нью-Джерзі, ансамбль «Коріння» з Нью-Йорка. На периметрі фестивалю влаштували три сцени, де вирувала безперервна розважальна програма.

Пол Винник

Уже в п’ятницю, о п’ятій годині пополудні, всі охочі почали відвідини численних павільйонів, кіосків та яток. Офіційне відкриття відбулося в суботу, об одинадцятій годині ранку, урочистим парадом, який очолив Пол Винник, генерал-лейтенант Канадської армії у відставці.
У програмі фестивалю, крім сценічних розваг, були: майстер-клас із петриківського розпису, виставка Української спілки образотворчих митців, фестиваль українського фільму в бібліотеці Runnymede. Гостям презентували широкий вибір традиційного українського одягу, сувенірів і делікатесів української кухні.
Окрасою фестивалю став парад українських творчих колективів, бізнесу й організацій, де кожен міг показати себе. Танцювальні колективи вражали яскравими костюмами та запальними танцями, українські навчальні заклади — масовістю, клуби за інтересами — розмаїттям. Фестиваль також відвідала і Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, цього разу — у компанії однопартійців на чолі з Іваном Бейкером.

Корпорація «Міст»

Корпорація «Міст» є традиційним учасником українських святкувань у Торонто. З часу свого заснування 1989 року компанія продовжує бути одним із найпомітніших осередків українського суспільного життя в Канаді. Працівники компанії традиційно роздавали численні сувеніри з логотипом і координатами корпорації, аби будь-якої миті бути доступними кожному члену громади, коли потрібно скористатися послугами «Мосту» чи просто отримати пораду. Гості свята навіть вишикувались за ними в чималу чергу. Й у святкові, і в будні дні компанія «Міст» завжди залишається на службі в української громади. Вся її праця — для задоволення потреб співвітчизників. Тому вже 28 років актуальним залишається гасло: «Міст» поєднує».
Bloor West Village Ukrainian Festival і цього разу запам’ятався чудовою погодою, традиційними забавами, розмаїтими цікавинками від українського бізнесу й організацій. Пережиті емоції не піддаються опису, а вимагають вашої присутности й активної участи. Тож до зустрічі на наступних українських заходах у Торонто!

Іван Мостецький

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply