Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Як японці навчаються українських пісень, ремесел і танців

Автор:

|

Січень 16, 2021

|

Рубрика:

Як японці навчаються українських пісень, ремесел і танців
Японська діаспора

Уже впродовж багатьох років українців Японії гуртує українська громадська організація «Краяни». Ця формація активно знайомить японців із розмаїттям багатої української культури та традицій, а також долучає до своєї діяльності українців із усіх куточків цієї країни.
Детальніше про діяльність організації розповіла Наталія Ковальова, її голова. Вона також засновниця та директорка української недільної школи «Джерельце» в Токіо і викладачка програми «Міжнародне порозуміння» при відділі департаменту освіти Йокогами. «Ми займаємося просвітницькою діяльністю, організовуємо не лише фестивалі, паради, де японці навчаються українських ремесел, співають українських пісень, вчаться танцювати народні танці тощо, а й працюємо у школах, студіях, університетах. І, звісно ж, користуємось кожною нагодою розповісти японській авдиторії про нашу країну», — зазначила діячка.
Зокрема, вона повідомила про нещодавню статтю активної учасниці «Краян» Наталії Журової, завдяки якій значна кількість японців відкрили для себе українське походження всесвітньо відомого «Щедрика». «Наталя Журова за фахом — хореографиня. Вона є викладачкою та менеджеркою однієї зі студій Молодіжного театру Японії, а також входить до складу відділу виробничого планування театру. Тепер по всіх філіалах Канто, Кансай і Чюбу Молодіжного театру Японії викладачі та студенти, дякуючи п. Журовій, знатимуть про нашого українського «Щедрика» і не тільки», — зазначила п. Ковальова.
«По роботі в навчальних статтях до викладацького складу використовую різну тематику, але тією чи іншою мірою пов’язаною з культурою. Особливе задоволення отримую, коли пишу про свою рідну країну! Цього разу розповіла трохи про Різдво та «Щедрик», точніше звідки з’явилася Carol of The Bells та хто написав музику. В підписці — викладачі реґіонів Kanto, Kansai та Chubu. Для багатьох японців це таки відкриття!» — розповіла хореографиня.
У своїй статті вона, зокрема, зазначила: «Гадаю, всі чули пісню Carol of the Bells англійською. Найвідоміша у світі різдвяна колядка — найстаріший в Україні «Щедрик». Він стала справжнім гітом у світі завдяки українському композитору, дириґенту хору та педагогу Миколі Леонтовичу».
Хореогарфиня також розповіла історію походження «Щедрика», про понад 1 тис. варіацій цієї колядки у світі, нагадала, в яких широко відомих кінострічках звучав «Щедрик», а також запропонувала послухати оригінальну українську версію. Крім цього, у своїй статті п. Наталя розповіла про сутність Свята Миколая, дату та традиції святкування українського Різдва тощо. «Позаторік завдяки у спектакль додали український танець, а торік провели низку лекцій про Україну», Як зазначила голова «Краян».
Попри доброчинну діяльність та заходи, спрямовані на протидію російській аґресії, «Краяни» також намагаються ненав’язливо доносити японцям інформацію про війну та про російську пропаґанду на всіх культурних заходах. Наталія Ковальова зауважила, що від початку діяльності «Краян» її учасники зробили багато. Зокрема, за підтримки «Краян» заснували місію Православної Церкви України в Токіо.
2009-го створена і успішно працює Українська недільна школа «Джерельце» в Токіо. «Джерельцята є активними учасниками всіх наших заходів, справжніми культурними дипломатами тут. Упродовж більш, ніж десяти років проводимо щорічні передвеликодні класи з писанкарства в школах і мистецьких студіях Токіо, Сайтами та кулінарні класи», — поділилася діячка.
Провели також сім щорічних парадів вишиванок у м. Токіо за підтримки Посольства України в Японії й особистої участі Ігоря Харченка, посла України в Японії (29 січня 2013-го — 14 квітня 2020 року). Торік через пандемією Парад вишиванок провели віртуально. «Краяни» організували та провели три українських фестивалі в м. Йокогама та м. Токіо. Провели й місячну виставку в Будинку дипломата в Йокогамі під назвою «Затишок сімейного українського Різдва».
У співпраці з Коледжем моди (до речі, в якому навчався відомий японський дизайнер Кензо Такада) та Посольством України в Японії «Краяни» провели тижневу виставку українських традиційних костюмів із колекції Олени Скрипки.
Також у Токіо провели дводенний фестиваль «Українське Різдво». «Наші гості вчилися робити різдвяні прикраси — павуків із соломи, розписували «миколайчиків». Готували та куштували українські різдвяні страви, вишивали, займалися вибійкою тощо», — розповіла п. Ковальова.
Вона зазначила, що в організації заходів бере участь актив організації — близько 15 осіб. «Але до проведення самих заходів долучаються всі, хто може допомогти — зазвичай це до 30-35 осіб, залежно від заходу, який проводять. Участь у парадах, фестивалях може брати 200 і більше українців і родин, запрошених японців і друзів інших національностей. Тож такі заходи у нас багатолюдні», — додала активістка.
За її словами, організатори, в основному, проживають у Токіо та околицях, але на заходи можуть збиратися українці з усієї Японії. Пандемія змусила українців Японії перейти в режим віртуального проведення майстер-класів і лекцій, або вдатися до проведення обмежених за кількістю відвідувачів заходів. Приміром, навесні 2020-го «Краяни» провели щорічне свято Колодія з варениками та борщиком. І лише школу «Джерельце», за бажанням батьків, з вересня перевели у звичайний режим роботи.
Як повідомляв «Міст», у Бразилії відбувся фестиваль українського танцю.

Альберт Комарі, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply