Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Встановили перший на Близькому Сході пам’ятник Шевченку

Автор:

|

Вересень 14, 2021

|

Рубрика:

Встановили перший на Близькому Сході пам’ятник Шевченку
Виступає Ігор Осташ

У місті Баабда (Ліван) відкрили перший на Близькому Сході пам’ятник українському поету та художнику Тарасу Шевченку. Церемонія урочистого відкриття пам’ятника відбулася в рамках відзначення 30-ї річниці Незалежності України в Українському парку Баабди.
З привітальним словом до учасників заходу звернулися: Ігор Осташ, Посол України в Лівані; Антуан Хелу, голова муніципалітету Баабда-Луайзе; Нізар Дагер, радник міністра культури Лівану; Зукан Жарамані, голова Клубу ліванських випускників українських закладів вищої освіти; Катерина Кабріт, секретар громадської організації закордонних українців «Громада українців Лівану»; скульптор П’єр Карам, автор пам’ятника Тарасу Шевченку в Лівані.
На відкритті пам’ятника були присутні: Юсеф Садака, експосол Лівану в Україні, представник Міністерства оборони Лівану, посли та дипломати посольств Польщі, Філіппін, Румунії, Південної Кореї й України, представники муніципалітетів Баабда-Луайзе та Біблосу, українсько-ліванська громада.
Пам’ятник із бронзи Великому Кобзареві, автором якого є ліванський скульптор і випускник Української академії образотворчих мистецтв П’єр Карам, став першим на Близькому Сході та сотим за кордонами України. Поруч із пам’ятником Шевченку встановили меморіальну стелу з висіченим на камені арабським перекладом «Заповіту», зробленим ліванським письменником Михайлом Нуайме, який навчався у Полтаві на початку ХХ ст.
На відкритті пам’ятника лунали пісні на вірші Тараса Шевченка у виконанні українського бандуриста і композитора Ярослава Джуся, дітей українсько-ліванської громади та громадян Лівану. Проєкт реалізували посольством України в Лівані за підтримки муніципалітету міста Баабда-Луайзе, Клубу ліванських випускників українських закладів вищої освіти та «Громади українців Лівану».
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Шевченку встановили у Лісабоні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply