Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Українці в ТР зняли відео про адаптацію в еміґрації

Автор:

|

Листопад 24, 2021

|

Рубрика:

Українці в ТР зняли відео про адаптацію в еміґрації
Катерина Найдух

Об’єднання українців Ізміра в Турецькій Республіці (ТР) оприлюднило відео про адаптацію в еміґрації, створене за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України та технічної підтримки Генерального консульства України в Стамбулі.
Діаспоряни зауважують, що еміґрація — це не приємний і веселий процес, який, на перший погляд, видається легким і цікавим, а складніший шлях від ейфорії до інтеграції у нове життя країни з іншими звичаями та культурою, в ході якого важливі як розуміння основних етапів еміґрації, так і знання способів самостійної підтримки.
«Уявіть, що ви озеро серед лісу, де є цікаві галявини, зелені, високі дерева, де є своя флора та фауна, де ви ростете і розвиваєтеся. І раптом ви вирішуєте переїхати, змінити своє життя, пізнати щось нове. Ви хочете нового досвіду, але його доведеться здобувати в пустелі. Ви берете своє озеро та переносите його в пустелю. Вам якийсь час буде цікаво, а потім відбуватимуться процеси, які недарма прирівнюють до втрат і переживання горя», — каже у вступному Катерина Найдух, психологиня й авторка навчально-тренінгової програми «Еміґрація навиворіт».
Ця програма дає можливість поглянути на еміґрацію з наукової, але водночас живої та доступної точки зору. У відео окреслюють п’ять основних психологічних етапів еміґрації: ейфорія, аґресія та гнів, печаль і сумнів, готовність до нового й усвідомлення змін, інтеграція.
Психологиня каже про необхідність екологічного переживання цих етапів та емоцій, із ними пов’язаних, у т. ч. неґативних. Також п. Найдух застерігає від затягування процесу адаптації, який передує інтеграції й у разі затягування не дозволяє поєднати дві культури та перейти до нової реальності.
У відео мова йде про ризики та потенційні труднощі в процесі еміґрації, до яких треба підготуватися. Серед них — різниця менталітетів, фінансова, психологічна, соціальна, культурна залежність, мовний бар’єр, емоційні нестабільні стани, втрата статусів і своїх надбань, ізольованість від своєї культури, маніпуляції з боку оточення, зміни на рівні тіла, відчуттів, думок, особистісна вразливість та обмеженість, знецінення, фрустрація, втрата відчуття безпеки тощо. У відео детально розглядають способи самопідтримки проживання процесів еміґрації та полегшення їхнього проходження.
Як повідомляв «Міст», хірург із Туреччини безкоштовно оперував у Львові.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply