Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Українку шокувало життя в Кореї

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

Українку шокувало життя в Кореї

Антоніна Бойко з родиною

Антоніна Бойко з Києва 2014-го переїхала до Сеула, столиці Республіки Корея. Зараз подружжя вже живе в Австралії, але той рік в Кореї вони запам’ятали на все життя. «Квартиру шукала фірма, яка вислала запрошення на роботу. Оплата житла в Кореї відрізняється від українського. Сім’я, яка вирішила орендувати квартиру, повинна мати певну суму, яку кладуть на депозитний рахунок як заставу. Якщо ж багато грошей на житло немає, то можна зняти невелику студію. Наскільки я чула, там застава становить близько 5 тис. USD + щомісячний платіж 500-700 USD», — ділиться українка.
Буває, що суму кладуть велику і відсотки з неї покривають вартість оренди, а квартиронаймачам залишається платити по рахунках за комунальні послуги, спожиті газ, електрику, воду та вивіз сміття. «Викидати можна лише побутове сміття, яке не підлягає переробці. Для нього стоять кілька великих пластикових контейнерів. Є окрема ємність для харчових відходів — на окремому чіпі, який відкриває кришку контейнера. В сам «бак» вбудована вага, що зважує, скільки саме харчових відходів викидають жителі кожної квартири. Залежно від цієї інформації змінюється й сума в рахунку. Тобто принцип той самий, що й з водою чи електрикою — скільки використав, стільки й оплатив», — пояснює Антоніна.
Медичне страхування компанія надає разом зі запрошенням. «На відміну від приватної страховки в Україні, в Кореї пацієнт повинен сплатити невелику суму під час прийому. Водила дитину до педіатра і за прийом по страховці заплатили 2 USD. Виняток — щеплення для дітей. Уряд Південної Кореї оплачував вакцинацію всіх малюків, в т. ч. дітей іноземців, котрі перебувають там по роботі», — додає українка.
Корейці — лідери з кількості самогубств. Достатньо багато суїцидів підлітків — через кепську успішність у навчанні. Від того, яку освіту ти отримаєш, безпосередньо залежить твоя майбутня кар’єра, отже, й усе майбутнє в Кореї. Найпрестижніші навчальні заклади беруть лише найкращих абітурієнтів.
«Декотрі випускники не можуть впоратися з таким психологічним навантаженням і накладають на себе руки. Частина з них ще навіть до оголошення результатів, якщо відчувають, що погано написали. Взагалі, стрес від складання іспитів — одна з головних причин самогубств серед молоді», — каже діаспорянка.
Що стосується кухні, то голодним там не залишишся в будь-який час дня і ночі. Корейська кухня — різноманітна (колобки з кальмарів, куплені з багажника машини); ттоки (галушки з тіста в гострому соусі). У страви часто додають гострі соуси з червоним перцем і часником. При цьому солодощі мають невиразний смак. «Незважаючи на гонитву за модою, заклади виглядають скромно. Як я зрозуміла, головне — їжа, а інтер’єр — за бажанням. Там немає такого, що навіть недорогий заклад намагається нагнати пафосу. Ніхто не соромиться вийти з дорогого офісу та перекусити в наметі, сидячи за пластиковим столом на 10 USD, а на вечерю піти до дорогого ресторану», — пояснює українка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply