Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Українка розповіла про життя у Катарі

Автор:

|

Листопад 28, 2018

|

Рубрика:

Українка розповіла про життя у Катарі

Марта Денис із Тернополя близько восьми років мешкає та працює у столиці Катару. «Після навчання в університеті взялася шукати роботу. Випадково натрапила на оголошення про вакансію у туристичну аґенцію в Катарі. Відправила своє резюме. Потім пройшла кілька співбесід та отримала відповідь, що мене беруть на роботу. Але в країну потрапила десь аж за шість місяців. Стільки часу забрав збір документів», — розповідає дівчина.
За її словами, на той час українського посольства в Катарі не було. А українців в країні налічувалося не більше двохсот. «У Київському аеропорту дуже довго перевіряли, куди я лечу. Шукали, що це за країна, чи безпечно туди їхати. Це дещо насторожило. Коли вийшла з літака, то побачила, що навколо самі індуси. Із спросоння подумала, що сіла не на той рейс. Тоді ще не знала, що 85 % людей у Катарі — прибульці. Здебільшого, з Банґладешу, Індії, Непалу, Пакистану тощо. Місцевого населення дуже мало, — дивується еміґрантка. — Перестала хвилюватися, коли зустріли представники компанії. Дорогою заїхали до крамниці, придбали мені на перший час продукти, постіль, рушники. Відвезли до помешкання».
У Катарі система працевлаштування для іноземців така ж, як і в інших країнах Перської затоки. Навіть за найгірших умов надають житло та трансфер на роботу й додому. «Система громадського транспорту у Катарі не налагоджена, немає звичних автобусів і тролейбусів. Лише зараз добудовують метро. Коли я приїхала, містом їздили хіба машини. В компанії був водій, котрий щодня забирав мене, щоб відвезти на роботу, а потім назад. Згодом я отримала посвідчення водія та купила собі автомобіль. Зазвичай, персонал великих компаній мешкає в одному будинку і за ними присилають мікроавтобуси», — ділиться Марта.
За її словами, житло в Катарі відрізняється від українського. У будинку чи квартирі є головна спальня з окремим туалетом і ванною. Інші кімнати — без зручностей зі загальним туалетом і лазничкою для гостей. «Житло оформлене в арабському стилі — масивні меблі, темний гарнітур, ліжка, шафи. Щоб звикнути до того, перефарбовувала стіни у білий колір. В нас зазвичай на вікна вішають прозорі тюлі та світлі фіранки, щоб у кімнату поступало більше світла. В Катарі є навпаки — вікна у помешканнях роблять маленькі, бо влітку дуже спекотно. Вішають темні штори та прогумовані фіранки. Я, як приїхала, їх познімала. Але, коли почалася перша піщана буря, збагнула, нащо вони потрібні», — пояснює дівчина.
Оренда квартири-студії в середньому коштує 1000-1300 USD. Дешевше орендувати кімнату або ліжко. «Ціна різниться залежно від району. Мінімальна вартість оренди близько 200 USD за ліжко-місце у квартирі. Максимальна вартість — 2 тис. USD за студію у найдорожчому дільниці, яку називають «Перлиною», — зазначає вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply