Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Українець, котрий живе і працює у Китаї

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Українець, котрий живе і працює у Китаї

Юрій Петренюк, 24-річний архітектор із Києва, розповів про свій досвід роботи в Китаї. Спершу він побував на практиці в Іспанії, а потім знайшов роботу в Піднебесній і вирішив залишитися там на довше. «Я поїхав до Китаю відразу після закінчення магістратури в Києві. Перед здачею диплома мене запросили на практику в Санта Круз де Тенеріфе (Іспанія). Й я подумав, чому б мені якийсь час не попрацювати в іншій країні. Китай був одним із варіантів, адже таких речей, як тут, в інших країнах не будують. Є багато інфраструктурних об’єктів і хмарочоси божевільної висоти. Також постійно підвищуються стандарти», — каже він.
Коли чоловік приїхав до Китаю вперше, то пережив шок. «Люди, які не дуже стежать за тим, що відбувається навколо них, і не звертають уваги на інших. У нашій ментальності все ж є бажання більше віддавати, європейці ставляться з розумінням до потреб оточуючих. А там всі постійно самі по собі. Й ось навіть якщо ти робиш щось антисоціальне на європейський погляд, то для Китаю видавати природні для людини звуки, смітити — норма», — ділиться парубок.
Розповідає, що китайці фотографують європейців, знімають на відео. Продукти дешеві. Українці працюють вчителями англійської мови або моделями. «Мінімальна зарплата — 2 тис. USD. Але з такою зарплатою досить важко тут прожити, хіба що у тебе є власне житло. Найвищі зарплати у топ-менеджерів — десь близько 18 тис. американських USD. Багато заробляють економісти, юристи та банкіри. До того ж, Сянган дуже близько до Шеньчженю, світової IT-столиці. Тут часто відкривають свої офіси програмісти», — зазначив архітектор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply