Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

У ТР зареєстрували 17-ту українську організацію

Автор:

|

Листопад 02, 2021

|

Рубрика:

У ТР зареєстрували 17-ту українську організацію
Селяхаттин Сейхан та Аліна Парасєй-Гочер

У м. Конія офіційно зареєстрували чергову українську діаспорну організацію — Українську асоціацію культури, взаємодопомоги та солідарності, яка стала першою в історії міста офіційно зареєстрованою громадою слов’янської групи населення в Турецькій Республіці (ТР). Свідоцтво про реєстрацію громади членам асоціації вручив Селяхаттин Сейхан, начальник відділу відносин з громадським суспільством Конії.
Представники діаспори у Конії висловила подяку за організацію та сприяння у розвитку громади Посольству України в Анкарі. Як розповіла Аліна Парасєй-Гочер, голова ново зареєстрованої асоціації культури, процес офіційного оформлення не зайняв багато часу, адже цьому сприяли українські дипломати та місцева влада.
Жінка проживає в Туреччині шість літ, останні 1,5 року з них — у Конії. За освітою — практична психологиня, має науковий ступінь кандидата психологічних наук, який отримала при Інституті педагогічної освіти й освіти дорослих ім. Івана Зязюна, тепер працює доценткою кафедри Психології та педагогіки в Українському гуманітарному Інституті в Києві.
«Ідея створення Асоціації виникла в процесі налагодження контактів із багатьма освіченими, творчими й активними українцями, які проживають у Конії. Таким чином стало зрозуміло, що з такою командою буде дуже цікаво співпрацювати, поширювати українську культуру у ТР, знайомити місцевих із нашими традиціями, історією, звичаями. Маємо велику надію, що асоціація стане осередком активності, розвитку, спілкування української громади. Запрошуємо всіх українців міста Конія та провінції приєднуватися до нас», — заявила п. Парасєй-Гочер. На базі асоціації найближчим часом планують започаткувати українську суботню школу.
Це вже 17-та українська організація в ТР. В Адані діє Культурно-освітнє товариство солідарності, співпраці та дружби Адани й України, в Аланії — Асоціація солідарності «Україна-Аланія», в Анкарі — Українська спілка в Анкарі, в Анталії — Середземноморське об’єднання українців, громадська організація (ГО) «Українська родина», Українське культурно-мистецьке об’єднання, в Бодрумі — Організація українців Егейського реґіону, ГО «Українці Бодрума», у Бурсі — Товариство українців у Бурсі, в Ізмірі — Українська спілка солідарності в Ізмірі, Об’єднання українців Ізміру, в Конії — Українська асоціація з питань культури, допомоги та солідарності в Конії, в Кушадасі — Українська культурна спілка Кушадаси, в Мармарисі — Спілка української культури та солідарності, в Самсуні — Чорноморська асоціація українців, а в Стамбулі — Українське культурне товариство та Українське товариство взаємодопомоги.
Як повідомляв «Міст», президент України відвідав Туреччину з офіційним візитом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply