Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

У Пекіні відкрили художній музей Шевченка

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

У Пекіні відкрили художній музей Шевченка

На відкритті музею

У Пекіні урочисто відкрили художній музей Тараса Шевченка. Під експонати, які розповідатимуть про життя та творчість великого сина України, в будинку столичного китайського художника відведено три кімнати. Відкриття музею Кобзаря було приурочено 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою (КНР). У рамках цієї важливої події експонувалася виставка виробів художнього розпису «Петриківськ — душа України».
У церемонії відкриття музею взяла участь представницька делегація України. В її складі, зокрема, були Олег Дьомін — Надзвичайний і Повноважний посол України в КНР, Віктор Ющенко — колишній Президент України, Орест Фурдичко — колишній голова Львівської обласної ради, депутат Верховної Ради третього скликання, академік Національної академії наук України (НАНУ), доктор економічних наук, доктор сільськогосподарських наук, професор, директор інституту агроекології і природокористування НАНУ, повний кавалер ордену «За заслуги», кавалер ордену «Ярослава Мудрого» і заслужений працівник сільського господарства України.
З нагоди відкриття на китайській землі першого художнього музею делегація України подарувала портрет Тараса Шевченка та деякі інші експонати. За словами п. Фурдичка, відкриття музею має важливе значення для зміцнення міждержавних стосунків України та КНР. Адже відтепер пересічні китайці зможуть повніше дізнатися про Україну, її історію та незбориме прагнення народу до незалежності. В підсумку мрія попередніх поколінь про самостійний шлях розвитку держави стала дійсністю.
«Годі уявити собі Україну без Тараса Шевченка. Тому ми, — наголосив п. Орест, — усіма способами намагаємося поширити якнайбільше інформації не лише про нашу державу, а насамперед про Кобзаря. Геніальна постать поета-пророка, неперевершеного художника увібрала в себе образ талановитої нації, мужніх народних месників, їхнього прагнення до волі».
Ця особливість залишається історично актуальною зараз. Адже на нашу територіальну цілісність зазіхнув одвічний недруг — Росія. Українські вояки зупинили аґресора, дають йому гідну відсіч. Помічником захисникам рідної землі є заповітні слова Тараса Шевченка: «Борітеся, поборете, вам Бог помагає». І навіть у цьому в усій величі постає геніальність поета, виокремлюється пророча сила його таланту.
А Тарас Шевченко, будучи впевненим, що Україна не стане наймичкою-сиротою на заґумінках Москви, просив: «І мене в сім’ї великій, В сім’ї вольній, новій, Не забудьте пом’янути незлим, тихим словом». Це і роблять українці по всьому світу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply