Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Раз на тиждень проїзд у Таїланді — безкоштовний

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

Раз на тиждень проїзд у Таїланді — безкоштовний

Наталія Мальована

Киянка Наталія Мальована поїхала працювати моделлю у Таїланд 2012 року. «Працювала офіс-менеджером, у вільний час займалась моделінгом. 2012-го тайська модельна агенція запропонувала контракт на три місяці. Пропозиція поступила за три дні до вильоту. Погодилася не вагаючись», — каже українка.
Часу робити візу не було. По прильоту в Бангкок дали туристичну візу на 14 днів. Коштувала вона 40 USD (зараз — 60 USD). На летовищі питають, чи є квиток назад, адресу. Можуть запитати, чи є достатньо грошей на подорожі.
«За два тижні отримала робочу візу. Таїланд заохочує носіїв англійської мови, які викладають тут мову. Для українців можна отримати таку роботу, маючи диплом педагога, знання англійської та вміння знайти контакт із дітьми», — додає еміґантка.
Мінімальна заробітна плата — 1,1 тис. USD. Модельна робота сюди не входить, там — інші розцінки. Більшість обирають Таїланд для початку власного бізнесу. Але уряд країни захищає своїх громадян, тому якщо ви відкриваєте свою компанію, на одного іноземного працівника має бути чотири тайських.
Житло знайти набагато легше, ніж в Україні. В Банґкоку безліч нових будівель із квартирами. Ціна залежить від локації: чим ближче до центру, тим дорожче. «Найдешевше житло, яке вдалося знайти (неподалік від центру, з ремонтом, біля метро) коштує 142 USD на місяць. Рахунок за воду й електрику оплачується окремо. В усіх багатоповерхівках є команда з управління будівлею. Менеджмент-команда стежить за чистотою, порядком і справністю всіх систем. Обов’язкова охорона та відеоспостереження в громадській частині будівлі», — розповідає Наталя.
Банґкок — хаотичне місто. Найзручніший вид громадського транспорту — метро або скайтрейн (поїзд над дорогою). Ціна залежить від кількості станцій. Одна станція на скайтрейн — 0,47 USD, максимальна ціна за проїзд — 1,6 USD. У метро така ж система.
«У місті можна побачити великі старі червоні автобуси Mitsubishi без шиб на вікнах, з дерев’яною підлогою, яким років по п’ятдесят. Вони ледь пересуваються, залишаючи за собою хмару вихлопів. Проїзд коштує в середньому 0,32 USD. У кожному автобусі є кондуктор, який збирає оплату», — пояснює українка.
Раз на тиждень — проїзд безкоштовний. Наразі це найдешевший вид транспорту. Є і нові автобуси, але вони не мають графіку (іноді можна годинами чекати їх на зупинці), й їдуть незручними маршрутами.
Іноді доводиться брати таксі. «Усі таксі мають лічильник. Початкова ціна — 1,1 USD. Опісля додається 0,06 USD за 1 км, якщо таксі в корках і рухається повільніше, ніж 6 км/год. Корки є скрізь і завжди, часто вночі. Коли таксист не хоче вмикати лічильник і пропонує свою ціну, варто шукати іншого. Ймовірно, що позаду нього тягнуться ще кілька вільних таксі, які погодяться відвести вас за нормальною ціною», — додає Наталя.
Іноді здається, що тайські водії мають свої особливі правила. Проте тим, кого не лякає хаос на дорогах, можна легко отримати місцеве посвідчення водія, здавши теоретичну частину. Якщо її вдало пройшли, дають 30 днів на здачу практики USD і ви водій. Коштує таке посвідчення близько 16 USD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply