Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Про дитсадки в Японії

Автор:

|

Листопад 21, 2018

|

Рубрика:

Про дитсадки в Японії

Вихованням підростаючого покоління в Японії займаються лише матері. Вони цілком присвячують себе турботі про дітей від народження до повноліття, активно беруть участь в житті садка і школи. Про це розповіла Ольга Даншина, котра вже дев’ять років проживає у Японії.
«Допомога старшого покоління у вихованні онуків також дуже посередня. Часто перші місяці мама з новонародженим проводить у будинку своїх батьків. Але надалі онуки не проводять з бабусями і дідусями багато часу. Навіть якщо молода сім’я відвідує рідний дім, за дітьми все одно наглядають батьки. В японському суспільстві не прийнято перекладати батьківські обов’язки на бабусь і дідусів», — каже українка.
В Японії є два основних типи садків: державні — для працюючих батьків із чотирьох місяців дитини і приватні — на півдня для непрацюючих мам із трьох-чотирьох років дитини. «У державні садочки дитину можна віддати лише за певних умов. Якщо обоє батьків працюють повний день, або якщо батько працює повний день, а у матері — часткова зайнятість. Також можна віддати дітей на час навчання, під час другої вагітності, госпіталізації, важкої хвороби, інвалідності, для догляду за хворим, або на час пошуку роботи. Але державні садочки переповнені. Тому віддати туди дитину навіть за дотримання вищевказаних умов проблематично. Деяким сім’ям доводиться чекати по кілька років», — ділиться Оля.
У приватні садочки необхідно подати заяву за півроку, пройти співбесіду та сплатити вступний внесок у розмірі близько 1 тис. USD. Щомісячна плата — 250-300 USD. «Крім цього, раз у півроку оплачують навчальні матеріали та додаткові внески — за користування приміщенням, електрика, опалення, охолодження. У деяких приватних садах передбачена уніформа — в т. ч. головний убір і навіть портфель».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply