Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Незвичний бізнес на островах в Тихому океані

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

Незвичний бізнес на островах в Тихому океані
Михайло Кравченко з родиною

Житомирянин Михайло Кравченко із дружиною та сином живуть на острові Самоа в Тихому океані. Жінка — родом із села Мотаа. «Із дружиною познайомилися в Новій Зеландії, коли святкувала день народження в кафе. Там закінчила університет. На батьківщині влаштувалася викладачем хімії в університеті. На островах у нас народився син Калай», — розповідає еміґрант.
Самоа розташований далеко від цивілізації. Щоб дістатися до Європи, треба летіти 37 годин із пересадками. Серед туристів — австралійці та новозеландці. «Перше, що відчув, коли вийшов із літака — ефект сауни. Там волого та спекотно. Європейцям важко призвичаїтися до такого клімату. Згодом збагнув, що не це найгірше. Справжня проблема — комарі. У нас шкіра тонша, ніж у місцевих, й її прокушують із більшим задоволенням. Місцеві на комах увагу не звертають. Я ж ходив весь в укусах. Рятував будинок тестя. Там скрізь москітні сітки», — пригадує Михайло.
Через теплий і вологий клімат там можна відкрити доволі незвичний бізнес. «Родина тут має бізнес — косить траву. Через високу вологість трава росте, як скажена. За тиждень — до пояса. Вони купили газонокосарки і косять біля банків, шкіл і в приватному секторі. Кожну ділянку стрижуть раз на тиждень. За невеличкий шматок платять 12 USD. Брат працює косарем, а тесть розвозить техніку. Місцева валюта — тала, але переважно все перераховують у долари», — каже українець.
Місцеве населення зайняте будівництвом готелів і обслуговуванням ресторанно-готельного бізнесу. «Заробітки невеликі. Дружина в середньому отримує 300 USD. Ті, хто хочуть заробити, вирушають до Нової Зеландії. Там працюють на будівництві й отримують мінімум 2 тис. NZD», — каже Михайло.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply