Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Історія «карамельного» успіху

Автор:

|

Квітень 13, 2021

|

Рубрика:

Історія «карамельного» успіху
Олена Мельник

Гуляючи у самому серці Анталії — стародавній фортеці Калеїчі, обов’язково натрапите на крамницю з яскравими цукерками у вітринах. Різного кольору та форми, традиційні та тематичні до свят, цілі картини та букети з карамелі. Тут їх можна і скуштувати, й самому зробити. У магазині Just a Сandy працює майстерня, де діти та дорослі виготовляють цукерки за власним дизайном і смаком.
Українку з Умані Олену Мельник, засновницю та власницю цього сімейного бізнесу, застали за проведенням майстер-класу. Це батьки подарували пізнавальну розвагу до дня народження одному з маленьких поціновувачів чарівної карамелі. «Так-так, чарівної карамелі, — усміхається Олена. — Хіба не знаєте, що рецепт нашої карамелі ми отримали від мага? Він живе у лісі, варить карамель у своїй хатинці за таємним і дуже давнім рецептом. Лісові звірі йому допомагають. Аби карамель набувала кольору, він збирає різнокольорові ягоди та плоди і додає їхній сік до карамелі. Ми перейняли рецепт і також робимо нашу карамель, використовуючи натуральні барвники й аромати».
Згодом майстриня розповідає, що вона в Туреччині — вже 13 років. А про карамель колись і гадки не мала. Захоплення яскравими солодощами виникло випадково. Подорожували з чоловіком-турком Польщею — побачили цукерню, яка вабила барвистими вітринами та казковим інтер’єром. «Тоді мені здалося, що то було магічне місце, куди радо приходять і діти, й дорослі. Дітлахи бавилися разом із батьками. Дорослі ніби знову повернулися в безтурботне та гамірне дитинство. Ця концепція мені дуже сподобалася. Наше життя доволі одноманітне, ми прагнемо додати в нього яскравих барв і смаків. Побути знову дитиною — завжди цікаво. Так з’явилася мрія», — ділиться жінка.
Відкриттю власної цукерні передувало немало зусиль, та й без щасливого випадку не обійшлося. Варити карамель вона навчалася в Україні, потім практикувалася вже у власному цеху в Анталії. Згодом розробила власні рецепти та вже спільно з чоловіком взялися за створення власного бізнесу.
«Навчання відбувалося у Львові, було інтенсивним і насиченим. З ранку до ночі ми пізнавали це мистецтво творити карамель. Було непросто, але мене так захопило, що вже не мала жодного сумніву, що це справа, якою буду займатися, — каже Олена. — Це не був простий шлях. Наприклад, для початку ми переїхали в Анталію та відкрили цех із виробництва карамелі. Навчання — то одне, а практика та виробництво — інше. Почала самостійно без підказок працювати. Експериментувала з рецептами, кольорами, фактурою. Щоб вдавалося ідеально, довелося добряче попітніти. З навчання взяла базу, а тепер це моя авторська методика й авторська карамель. Використовуємо винятково натуральні барвники й аромати. Ці процеси вимагали і зусиль, і часу. Тоді вже паралельно шукали місце для власної карамельні».
Калеїчі перекладається як «всередині фортеці». Це унікальне місце. Тутешні будівлі належать до римського, візантійського, сельджуцького, османського історичних періодів. Вузькі, вимощені вулички тягнуться до моря — до старого порту. Майже всі будинки — кам’яні та дерев’яні, автентичні за архітектурою та кольором, із вулиці здебільшого затулені високими парканами, а за ними — затишні садочки з подвір’ями. Багато з них збереглися у первісному вигляді, тож вони ніби розповідають про особливості архітектури та тогочасного життя. Тому, коли потрапляєш сюди, час немов зупиняється і тебе переносить на кілька століть назад. Тут завжди гамірно, посидіти в кафе та повештатися старовинними вулицями люблять як туристи, так і місцеві.
«Знайти й отримати місце в Калеїчі стало для нас справжньою несподіванкою й удачею. Ми спершу розповсюджували продукцію через кондитерські та цукерні, шукаючи місце для власної. Коли зрозуміли, що є варіант в історичному центрі, дуже зраділи та схопилися за нього. Також від самого початку мали сприяння від місцевої влади, наш задум підтримали», — тішиться майстриня.
Магазин-майстерня в Калеїчі існує майже чотири роки. Відвідувачі вже знають про господиню-українку, декому Олена розповідає про країну та місця, звідки родом. «Ми вже маємо постійних клієнтів. Крім розвитку бізнесу, активні й у житті громади. Зокрема, підтримуємо проєкти українців Анталії. Коли сюди приїздили діти зі Сходу України та діти, які втратили батьків на російсько-українській війні, проводили для них майстер-класи. Велика радість — сприяти таким добрим справам, мати зв’язок із Україною», — розповідає колишня уманчанка.
Пандемія змусила дещо змінити звичний розклад роботи та більше розвивати віртуальну крамницю Just a Сandy. Тепер карамельну продукцію можна замовити в Інтернеті. На майстер-класи зараз не збирають дітей великими групами, покази стали більш індивідуальною та сімейною (в колі однієї родини) розвагою.
Як повідомляв «Міст», У Facebook показали карамельний бетмобіль.

Ольга Будник, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply