Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

13-річний українець звів рахунки з життям через приниження

Автор:

|

Листопад 20, 2019

|

Рубрика:

13-річний українець звів рахунки з життям через приниження
Іван Лю

Причиною самогубства 13-річного українця Івана Лю в китайському Шанхаї було знущання з боку шкільного вчителя. Іван народився в Україні і мав українське громадянство, але зростав у Китаї. Про це розповіла Олена Артеменко, мама хлопчика.
Іван вистрибнув з вікна квартири на 13-му поверсі. Цього вечора його матері не було вдома, батько вийшов винести сміття, а молодший брат виконував домашні завдання. Підліток упав на дерево, і воно вберегло його тіло. Після падіння хлопчик ще дихав, упродовж двох годин його намагалися реанімувати, але безуспішно.
За словами п. Олени, на руках у її сина були написи. На лівій руці китайською було написано «Шанхайська система освіти», англійською Thanks і три свастики навколо напису. На нозі кирилицею було написано «Ура».
Батьки Івана вважають, що свастика навколо слів про систему освіти означає протест проти колишнього класного керівника, котрий упродовж кількох років обзивав і словами принижував підлітка через його українське походження, міг штовхнути або вдарити, і часто повторював при всіх у класі: «Вали у свою Україну».
Батькам вдалося перевести сина в інший клас, де керівником була жінка. За словами п. Артеменко, пізніше вчитель вибачився перед батьком Івана. Смерть хлопчика батьки пов’язують із постійними приниженнями в школі.
У день загибелі Івана вчитель видалив його батьків зі загальних чатів у месенджері. Коли мати підлітка спробувала з ним контактувати, він її заблокував. Директор школи не дозволив батькам Івана подивитися відео з камер спостереження, тому, що відбулося між їхнім сином і вчителем, невідомо. За кілька днів видалила батьків зі загального чату і нова вчителька хлопчика.
На похорон Івана зі школи ніхто не прийшов, деякі батьки надіслали повідомлення з співчуттям. «Домогтися справедливості в нашій ситуації дуже складно, тому що тут немає статті «Доведення до самогубства». Один із офіцерів поліції сказав нам: «Ви ж розумієте, що підписали дитині смертний вирок, коли поскаржилися на вчителя директору?» — зазначає Олена Артеменко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply