Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Завітайте до «Карнеґі-голл», не виходячи з дому

Автор:

|

Листопад 27, 2020

|

Рубрика:

Завітайте до «Карнеґі-голл», не виходячи з дому
Учасники фестивалю

Девіз фонду «Таланти світу» гласить: «Від культури світу до миру на планеті». У наш нелегкий час, із його загрозливою ситуацією пандемії, політичного напруження та поранених людських душ, красива та божественна музика повертає серця до гармонійного стану, знімає напругу й тим самим сприяє розвитку дружніх взаємин між людьми як у сім’ях, так і на далеких відстанях. Тож щороку глядачі поспішають на Міжнародний музичний фестиваль фонду «Таланти світу» в одній із найпрестижніших зал світу — «Карнеґі-голл». Проникливі та чарівні виступи великих зірок оперного мистецтва, романсів, бродвейського репертуару й оперети, а також інших жанрів відкривають глядачам вхід у світ краси, любові й гармонії. Ні для кого не таємниця, що музика — цілющий засіб як для душі, так і для тіла людини. Тому життя без цього прекрасного мистецтва немислиме для людства.
Цього року «Карнеґі-голл», як і практично всі інші концертні зали, оперні театри та Бродвей — зачинені, і невідомо, коли американські глядачі знову зможуть насолодитися музикою наживо. Єдиний вихід для глядачів і артистів — це зустрітися онлайн. Тож фонд «Таланти світу» цього року переносить свій фестиваль у віртуальний світ. Концерт «Класичне Різдво з зірками» відбудеться 12 грудня о 14.00 за нью-йоркським часом. А концерт «Святкові хіти з усього світу» відбудеться 20 грудня, також о 14.00.
У концертах братимуть участь такі відомі оперні та популярні співаки, як Марія Максакова, Томіслав Мужек, Марія Пахарь, Тамар Івері, Ніно Сургуладзе, Зекері Джеймз, Давид Ґвініанідзе, Ольга Лісовська, Олександр Зазарашвілі та багато інших. Фонд «Таланти світу» пишається переможцями свого щорічного міжнародного конкурсу з вокалу, котрі також братимуть участь у фестивалі. Концерти — безкоштовні, але ми просимо глядачів підтримати організацію будь-якими грошовими пожертвами. Внески можна зробити на сайті фонду: www.TalentsOfTheWorld.org. Сама програма складена з любов’ю, вона представить увазі слухачів цілу плеяду музичних і вокальних творів від відомих оперних арій і дуетів до оперети, романсів, святкових пісень, поп-музики і, нарешті, Бродвею. Кутаїський державний оперний театр ім. М. Баланчивадзе й Одеський національний академічний театр опери та балету подарують увертюри з опер «Кармен» і «Чарівна флейта».
Ми задали три запитання нашим зіркам, котрі беруть участь у фестивалі: «Яка ситуація для професійних співаків у вашій країні? Чи маєте виступи перед глядачами? Як гадаєте, чому зараз так важливий Міжнародний фестиваль фонду «Таланти світу»? Ось відповіді на них:

Марія Максакова, сопрано, солістка Національної опери України ім. Т. Шевченка (Україна):
— У будь-якій країні світу на сьогодні творча сфера постраждала чи не найбільше від необхідних, але дуже болючих карантинних заходів. Україна не виняток, хоча загалом у нас порівняно ще непогана статистика. Це дає можливість в областях, де знижується захворюваність, проводити видовищні заходи, хоча і з обмеженнями, з дотриманням санітарної дистанції. У такій ситуації заспівати спектакль стає довгоочікуваною мрією та величезною радістю, якщо все вдається. Я щаслива, що змогла дебютувати в партії Віолетти 24 вересня ц. р., ба більше, ми провели професійний запис. Хочу наголосити, що за цю партію я б не ризикнула навіть взятися, якби не американські педагоги, з якими встигла кілька місяців позайматися до карантину. Тому сьогодні фестиваль Фонду «Таланти світу» — це для мене унікальна можливість показати в Америці результат нашої піврічної роботи. Не знаю, коли мені випаде можливість заспівати цю партію в Америці, як ми планували до карантину, але 12 грудня фестиваль безумовно наблизить мене до заповітної мети. Дуже вдячна Ользі Лісовській і Давиду Ґвініанідзе за таку можливість. Саме завдяки фонду «Таланти світу» конкурсу та фестивалю, я підписала контракт зі «Спотлайт-менеджмент», що було моєю мрією вже багато років. Ми працюємо та будуємо плани на майбутнє і твердо переконані, що 2021-го зможемо повернуться до нормального життя.

Зекері Джеймс, бас, соліст Метрополітен-опери, Бродвею, переможець Міжнародного конкурсу фонду «Таланти світу» 2018 року (США):
— Зараз у Сполучених Штатах складно, бо в артистів дуже мало можливостей виступати наживо. Робимо все, що в наших силах, використовуючи віртуальні можливості, і зберігаємо надію, продовжуючи випускати нашу власну музику та проєкти. «Живих» виступів дуже мало, авдиторія вкрай обмежена. Зараз я зосереджений на випуску мого дебютного альбому, який вийде в грудні. Люди потребують наснаги через музику. Артисти жадають поділитися своїм духовним багатством і радістю з глядачами навіть у ці важкі часи.

Томіслав Мужек, тенор, соліст театру «Ла Скала», Німецької опери в Берліні та Хорватського національного театру в Загребі (Хорватія):
— На теперішню ситуацію в Хорватії також впливає пандемія. Театри наразі відчинені, але на сцені і за сценою діють суворі запобіжні заходи. Опери ставлять із великими обмеженнями: замість оркестрів — невеликі ансамблі, а солісти повинні перебувати на відстані 2 м один від одного, глядачів впускають набагато менше, і вони сидять у масках. Але всі дуже стараються, бо «без культури немає суспільства». Міжнародні музичні фестивалі, такі як фестиваль талантів світу, справді важливі прямо зараз, у ці важкі часи, як і всі заходи з просування мистецтва, адже вони повинні нагадувати людям, що мистецтво — справжній скарб, який не можна забувати.

Тамар Івері, леґендарне сопрано, солістка Метрополітен-опери, театру «Ла Скала», Тбіліського оперного театру та багатьох інших (Грузія й Австрія):
— У Грузії вже давно всі концерти й оперні постановки скасували, ще з самого початку пандемії. Оскільки маю подвійне громадянство, то живу також у Відні, і можу сказати, що там ситуація практично така ж. Віденська опера показує заходи і концерти тільки онлайн. Для співаків це великий удар. Співаки змушені жити за рахунок своїх колишніх накопичень, бо віртуальні концерти не дають реальної матеріальної підтримки. Я весь час продовжую співати, підтримую форму. Завдяки концертним «вікнам» у моїй кар’єрі, тепер працюю як професор у консерваторії. Ректор консерваторії мені дає свободу повернутися до виступів в будь-який час, якщо з’являться контракти або якщо в майбутньому відчинять театри. Звісно, віртуальні концерти та фестивалі в жодному разі не можуть замінити відчуття живого голосу. Але такі заходи зараз дуже цінні і просто необхідні для того, щоб культура не померла. Багато людей слухають великих зірок на Youtube, їхні виступи з минулого століття, або навіть дво- чи трирічної давності. Фестиваль фонду «Таланти світу» дає можливість глядачам послухати, що саме зараз відбувається в світі музики. А для артистів такі концерти важливі тим, що їхні виступи потрапляють під увагу всього світу. Дуже вдячна Давиду Ґвініанідзе й Ользі Лісовській за те, що запросили мене і що створили такий важливий фестиваль. Музика, як квітка, яку потрібно поливати регулярно. Якщо не буде концертів, нехай навіть віртуальних, музика помре, а в співаків пропаде стимул тримати себе в формі, дарувати себе та музику світу.

Марія Пахарь, сопрано, солістка Большого театру (Росія):
— Що стосується роботи театрів у Москві, то донедавна все функціонувало за умови дотримання санітарної дистанції та заповнюваності залів на 50 %, але через погіршення ситуації з пандемією в Москві тепер зали можливо заповнювати лише на 25 %. Багато людей бояться ходити до театру, продажі квитків падають, деякі спектаклі доводиться скасовувати, також іноді хворіють виконавці, а тих, хто був із ними в контакті, замикають на карантин. Певна річ, зараз не найкращий час для нас, артистів, адже оперний спектакль охоплює велику кількість виконавців, солістів хору й оркестру. У нас, на мій превеликий жаль, скасували кілька наймасовіших вистав — «Аїду», «Макбет». Також скасовують закордонні гастролі. В мене з початку сезону був усього один спектакль і кілька концертів. Кожен вихід на сцену та зустріч із глядачами в залі тепер сприймається як ковток свіжого повітря, як свято і величезна радість! Гадаю, що цінність фестивалю в тому, щоб подолати кордони, деяку замкнутість та ізольованість, що диктується суворою реальністю нашого часу, побачити та почути один одного і головне, щоб нас побачили і почули наші глядачі! Думаю, це дуже цікавий проєкт, я рада взяти в ньому участь.

Як організатори фестивалю в «Карнеґі-голл» згадуємо, що 2019-го про цей міжнародний мистецький захід написав авторитетний журнал OperaWіre: «Таланти світу» викликали величезний успіх у публіки завдяки чудовим музичним і драматичним здібностям їхніх артистів і гостей. Недільний концерт став приголомшливим завершенням Різдвяного фестивалю компанії та цілого сезону чудових виступів». Відомі критики з різних країн завжди зі задоволенням відвідували наші фестивалі та писали захоплені відгуки. Цього року вони також будуть присутні на віртуальному фестивалі, щоб підтримати мистецтво й артистів у всьому світі.
Глядачі зможуть переглянути фестиваль як у Facebook, так і на інших віртуальних платформах. Буде можливість взяти участь у віртуальному залі для глядачів, вибравши ZOOM. Для участі в ZOOM просимо пожертви будь-якого розміру, і ми надішлемо вам індивідуальне посилання. Ви будете мати можливість живого спілкування з артистами, задавати їм запитання в прямому ефірі. Також вас чекають сюрпризи. У фонду «Таланти світу» вже є досвід проведення такого штибу заходів онлайн, які користувалися величезним успіхом. Чекаємо вас 12 і 20 грудня на наших концертах.
Пресслужба фонду «Таланти світу»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply