Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Запрошує виставка київських мистців

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Запрошує виставка київських мистців

Київські художники, учасники виставки

Виставка робіт відомих сучасних українських художників Dіаlоguеs оf Іmаgіnаtіоn уперше буде представлена американській публіці у Нью-Йорку 3-9 квітня у
Tеnrі Gаllеry (43 W 13 Strееt), куратор Тетяна Бородіна, та частково 4-15 квітня у Sаphіrа & Vеnturа Gаllеry (4 W 43 Strееt), куратор Алсінда Сафіра. Куратори з українського боку — Вікторія Степанець і Маріанна Джулай.
У виставці беруть участь художники, котрі вважають себе українськими мистцями та живуть у Києві, США, Словенії, а народилися й виросли у Грузії, Вірменії, Росії, Казахстані. Загалом це 14 сучасних українських художників, роботи яких зібрало на виставці у Нью-Йорку товариство Іntеrnаtіоnаl Аrt Аllіаnсе. Більшість учасників виставки не раз показували свої твори на персональних і групових виставках у Національному музеї живопису України, у Національному музеї ім. Тараса Шевченка, брали участь у Венеційському бієнале, на Лондонських і Берлінських арт-фестивалях та в багатьох інших міжнародних виставках. Їхні роботи є в колекціях президентів європейських держав, світових знаменитостей, у національних музеях, фондах відомих міжнародних компаній, а також у постійних експозиціях провідних європейських галерей.
Зокрема, в Нью-Йорку будуть представлена мистці з України Олексій Аполлонов, Микола Журавель, Петро Бевза, DYАNА (Яна Дубініна), Лана Кауфман, Олена Придувалова, Петро Сметана, а також теперішні кияни Олексій Белюсенко з Казахстану, Елена Лежен (США-Україна), Анна Миклашевич зі Словенії, Ірина Родникофф (США-Україна), Оля Рондяк (США), Давид Шарашидзе з Грузії, Борис Егиазарян із Вірменії, Анна Зайчевська (США-Україна).
Куратор виставок та засновниця Іntеrnаtіоnаl Аrt Аllіаnсе п. Бородіна каже: «Я певна, що сучасне українське мистецтво недостатньо відоме та недооцінене на Заході. Ми бачимо свою місію в тому, щоби змінити цю ситуацію та показати світовому арт-товариству наскільки талановиті та своєрідні роботи українських митців. Україна перебуває у дуже скрутній ситуації, зумовленій кризою економіки та військовими діями на сході країни. Чекати на допомогу від держави складно. Аби підтримати сучасний творчий процес і надати йому динамічнішого позитивного імпульсу, всі, кому не байдужа доля країни, її поступ на шляху до прогресу та демократії, мають зробити все можливе для підтримки та сприяння розвиткові сучасного українського мистецтва, ініціюючи та втілюючи проекти, спрямовані на підтримку українських митців».

Ларіон КостенкоAbout Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply