Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Запрошує мистецька група «Яра»

Автор:

|

Вересень 05, 2020

|

Рубрика:

Запрошує мистецька група «Яра»
Зіновій Штокалко

Мистецька група «Яра» й Український музей у Нью-Йорку цієї осені презентують серію віртуальних подій на тему світових традицій епічної пісні та творчого спадку Зіновія Штокалка, котрий привіз українські епічні пісні (думи) до Нью-Йорку в 1950-х рр.
«Традиційна музика Яри: бандурист Зіновій Штокалко» — це серія подій із чотирьох частин. Події передбачають виконання українських епічних пісень (дум) Штокалка, його інструментальну музику для бандури, речитативні пісні, та його модерні твори. На запрошення організаторів Юліана Китастого та Вірляни Ткач очікуються спеціальні гості зі США, Канади й України. Події виходитимуть у живій трансляції у вересні та жовтні ц. р. Після виходу он-лайн, їх можна буде переглянути на сайті www.yaraartsgroup.net. Віртуальні події «Яри» є безкоштовними, та відбуваються двома мовами — українською й англійською.
Зіновій Штокалко, еміґрант із містечка Бережани, що на Тернопільщині, був віртуозним бандуристом. Він прибув до Нью-Йорку у 1950-х рр., і записав кілька платівок для «Сурми», більшість із яких були випущені уже після його смерті 1968-го. Він також залишив по собі справжній скарб — низку стрічок, записаних удома, які пізніше мали величезний вплив на найвідоміших бандуристів як у Нью-Йорку, так і в Україні.
У липні ц. р. «Яра» провела віртуальну подію, яка стала вступом до огляду робіт Зіновія Штокалка. Вірляна Ткач розповіла історію його життя, тоді як Юліан Китастий, талановитий бандурист, поділився його записами, та заграв свої твори, написані під впливом Штокалка. Запис події можна переглянути на сайті «Яри».
Наприкінці жовтня та в листопаді ц. р. проєкт «Традиційна музика Яри: фестиваль епічної пісні» представить кілька подій, присвячених епічним пісням із різних куточків світу. У киргизькій традиції збереглася найбільша кількість до сьогодні відомих епічних пісень. Подія «Яри», присвячена киргизькій культурі, передбачатиме виконання Кенджегул Сатибалдієвою та Нурбеком Серкебаєвим уривків із таких киргизьких епосів, як «Янил Мирза» й «Ер Тоштук». У серпні «Яра» вже провела віртуальну подію «Киргизький епос у Ля Мамі: Яра та Ер Тоштук». Актори, котрі створювали шоу «Ер Тоштук» у Бішкеку разом із Вірляною Ткач і Кенджегул Сатибалдієвою, розповіли, як вони працювали над створенням модерної театральної вистави, що ґрунтується на стародавньому киргизькому епосі, та як вона її поставили в «Ля Мамі» 2009-го. Ця подія є двомовною (киргизькою й англійською мовами), містить багато відео та фотоматеріалів, а тому є доступною для будь-кого. Запис можна переглянути на вебсторінці «Яри». Яра також запросила Дімітрія Аюрова, гравця на морін хур, аби той виконав бурятсько-монгольську епічну пісню. Сподіваємося, що більше артистів із різних куточків світу приєднаються до нашого віртуального фестивалю.
«Серія традиційної музики Яри» стала можливою завдяки публічним коштам, наданими New York State Council on the Arts, NY, Бандура/Bandura Downtown, та підтримці друзів мистецької групи «Яра». Більше інформації — на сайті Яри.
Як повідомляв «Міст», мистецька група «Яра» представила нову емоційну виставу.
Пресслужба «Яри»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply