Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

З України — з любов’ю

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

З України — з любов’ю

Василь Николин

Знову я починаю

з молитви день,

Бо прожить його

в мирі бажаю

Дуже часто на відбіркових конкурсах журі зупиняло Ірину посередині пісні й просило ще раз заспівати без музики (думаючи, що то — фонограма). Та коли переконувалося, що це — справді живе виконання, то й члени журі, і весь зал аплодували стоячи. Просто ще з дитинства голос співачки був сформований, як у дорослих артистів. Часто дівчину порівнювали з Оксаною Білозір, і на багатьох концертах люди думали, що то, власне, звучить її голос. Тепер співачка Ірина Лончина — заслужена артистка України, лауреат Всеукраїнських і міжнародних конкурсів, автор і виконавець близько 70 естрадних пісень.

А народилася Ірина 5 грудня 1982 року в місті Тлумачі Івано-Франківської області в сім’ї вчителів. Саме батьки від народження прищеплювали дитині любов до української пісні. Мама Ірини одразу помітила музикальні здібності донечки. Адже, коли співала їй колискову, немовля дзвінко підспівувало їй в унісон. Відколи Ірина себе пам’ятає, відтоді завжди живе з піснею на вустах і в серці. Спершу виконувала пісні народні, відомі. Із часом почала писати власні пісні.

Варто наголосити, що перший свій твір вона написала в 11-річному віці. Із золотою медаллю закінчила Поберезьку школу, що в Тисменецькому районі. Навчалася в Єзупільській музичній школі за класом фортепіано. Здобула вищу освіту в Інституті мистецтв Прикарпатського університету імені В. Стефаника. Ще будучи ученицею четвертого класу, як солістка гурту «Воля» Ірина перемогла в конкурсі патріотичної пісні, присвяченому 50-річчю створення УПА. Свої творчі та вокальні здібності розвивала й у «Клубі обдарованих дітей», що діяв при «Просвіті». У той період узяла участь у дитячих передачах «Галочка», «Різдвяна вервичка», тріумфувала на Всеукраїнських дитячих конкурсах «Христинка», «Карпатські соловейки» й обласному — патріотичної пісні. Також була лауреатом музичних конкурсів «Золотий тік» і «Таланти твої, Україно» («Артек», Крим). Згодом здобула перемогу на багатьох відомих пісенних телевізійних конкурсах, таких як «Зірки, на сцену», «Пісня серця» (на честь приїзду до України Папи Івана Павла II, м. Львів),

«Захід XXI століття» (м. Івано-Франківськ). До слова, уже три роки поспіль співачка є членом журі цього фестивалю. Представлялa Ірина Україну й на міжнародному фестивалі Carpatia (Польща). Крім того, була солісткою вокально-інструментального ансамблю.

Професійна творча діяльність співачки розпочалась у мистецькій аґенції «Захід-шоу». Вона здійснила концертне турне Україною. У грудні 2005 року виступала в Косово (колишня Югославія) разом з іншими відомими артистами в складі культурно-мистецької місії від України. Уже відзнято музичні кліпи на три авторські пісні — «Забудь мене», «Mинають дні» та «Мати-еміґрантка», що невдовзі з’являться на телебаченні та в Інтернеті. Варто зазначити, що пісню «Мати-еміґрантка» Ірина написала після повернення з Італії, де виступала перед українською діаспорою та заробітчанами в Римі й інших містах на концертах, присвячених Дню матері. Брала участь у зйомках телепрограм «Наша пісня», «Пісні Прикарпаття», «Різдво у Карпатах», «Щедрий вечір» (Перший національний канал), «Від хати до хати» тощо. Отримала приз слухацьких симпатій на конкурсі Національного радіо «Пісня року», а також диплом за найкраще виконання пісні в програмі «Від суботи до суботи» (Національне радіо).

Серед численних відзнак і нагород Ірини — грамота Верховного архієпископа Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомира Гузара за співпрацю в розбудові Патріаршої церкви на благодійних концертах. На початку 2008 року співачка побувала в Баку (Азербайджан) із концертною програмою.

Важливим кроком до успіху стала перша сольна шоу-програма Ірини «Струни кохання», що відбулася 12 листопада 2006 року в приміщенні Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру. Таку ж назву має перший аудіоальбом співачки, куди ввійшли як авторські пісні, так і твори відомих поетів і композиторів. Окремо треба відзначити, що 19 серпня 2008 року президент України Віктор Ющенко підписав відповідний указ про присвоєння Ірині Лончиній звання «Заслужена артистка України».

Ірина дуже любить мандрувати, тому часто відвідує різні країни. Особливо їй до душі — паломницькі поїздки святими місцями, які щороку організовує Молодіжна комісія при УГКЦ. Протягом двох минулих років побувала з концертами в Італії, Іспанії, Литві, Канаді, де її радо зустрічала українська діаспора. Минулого літа отримала Ґран-прі на Міжнародному конкурсі World Wonder у місті Едмонтоні (Канада).

Недавно Ірина завітала до Америки. Й одразу ж зустріла свого слухача, чуйність і тепло в нашій українській громаді. Кілька тижнів тому співачка дала свій сольний концерт у Нью-Джерзі, в Українському народному домі Джерзі-ситі. Творчість молодої виконавиці знають і в нас тут, за океаном. Звичайно, знайшлися спонсори концерту — люди, не байдужі до того, що відбувається в громаді. Це — товариство «Самопоміч» із Джерзі-ситі, компанія East Willage Meat Market із Нью-Йорка в особі пана А. Ільницького. Головним спонсором стала Українсько-американська федеральна кооператива «Самопоміч» із Джерзі-ситі, а саме — пан Ярослав Завійський, віце-президент.

«З України — з любов’ю» — так Ірина назвала свій концерт, який справді був наповнений любов’ю. Слухачів приємно вразив репертуар співачки, її чарівний голос. Оваціями присутні сприймали кожну пісню артистки. Сколихнули серце композиції «Дорогій матусі», «Мати-еміґрантка», «Для синочка» й інші. Щирими словами подяки, букетами квітів, бурхливими оплесками — так завершився перший концерт Ірини в Америці й, звісно, не останній. Адже Ірина вірить, що пісні — як ліки для душі, тому з радістю дарує усім свої пісні. Співачка часто бере участь у різноманітних благодійних концертах. Зараз вона працює над записом нових пісень і випуском нового альбому.

І так хочеться закінчити цей нарис поетичними рядками однієї з пісень Ірини:

Давай запалимо зірки,

Щоб на усій планеті

Не було злоби і пітьми,

Бо ми є Божими дітьми,

Бо ми є добрими людьми!

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply