Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Ювілейний концерт Олега Криси

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Ювілейний концерт Олега Криси

Незабаром у Торонто відбудеться ювілейний концерт українського альтиста світової слави Олега Криси. Чому ювілейний? На початку червня ц. р. музикант відсвяткує своє 70-ліття. А народився він на Волині-Холмщині під час Другої світової. Після війни родина переїхала до Львова, де хлопець почав учитися гри на скрипці. Познайомившись із скрипалем-одеситом Давидом Ойстрахом (1908—1974), юнак 1960 року вступає до Московської консерваторії, де студіює з ним до 1967-го. Уже 1963 року здобуває перше місце на конкурсі імені Паґаніні в Італії.

По закінченні Московської консерваторії музикант починає довголітню концертну кар’єру разом із дружиною Тетяною Чекіною. Стає солістом і викладачем у Києві. За свою працю 1970-го отримує звання заслуженого артиста України. Роком пізніше він виступає в «Карнеґі-голлі» (Нью-Йорк). 1973 року повертається до Москви, де продовжує працювати як викладач і соліст. А 1977-го стає членом квартету імені Бетговена.

На початку «перебудови» в Радянському Союзі, 1988-го, п. Криса з родиною виїжджає до Америки. 1989 року разом із дружиною стає викладачем у Школі Істман у США. І розпочинається світова концертна діяльність подружжя. Протягом 25 останніх років вони не раз відвідували Торонто. Крім сольної кар’єри, Олег Криса спільно із сином Петром творить новий струнний квартет імені Леонтовича. У репертуарі альтиста — європейська класика, твори українських композиторів і композиції, спеціально написані для виконавця. Музику в його виконанні записано різними фірмами звукозапису, такими як: «Мелодія», BIS, Triton, Olympia, Amadis, Polskie Nagranie, Russian Disc і TNC (фірма українського композитора Вірка Балея).

Аби відзначити своє 70-ліття та 45-річчя концертної діяльності, Олег Криса виступатиме в різних містах світу. У Торонто його концерт відбудеться 10 червня ц. р. у Пластовій домівці імені Гуцуляка. Як завжди, біля фортепіано буде його дружина. Програма складатиметься з творів італійських, французьких, польських і українських композиторів. Буде виконана «Друга соната для скрипки, оп. 94a» Сергія Прокоф’єва (1891—1953), написана для учителя п. Криси — Давида Ойстраха. Також прозвучить триптих Євгена Станковича «На Верховині» для скрипки та фортепіано, створений 1972 року, коли Олег Криса перебував у Києві. Тож організатори запрошують усіх на цей рідкісний і особливий концерт. Ушануймо довголітню творчу працю всесвітньо відомого альтиста Олега Криси!

Василь Сидоренко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply