Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Юліан Китастий виступив перед українською громадою Відня

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Юліан Китастий виступив перед українською громадою Відня

Відомий американський бандурист українського походження Юліан Китастий виступив із концертом перед українською громадою столиці Австрії. Виступ із вільним входом пройшов у церкві Святої Великомучениці Варвари у Відні. «Цей концерт трапився випадково. Я повертався до Нью-Йорку і мав можливість зупинитися на один день у Відні. Молодий бандурист зі США і мій знайомий Богдан Шутка, котрий зараз навчається у Відні, попросив виступити із концертом, і я залюбки погодився», — розповів п. Китастий.
Концерт планували у невеликій парафіяльній залі, однак через велику кількість бажаючих — понад півсотні осіб, передусім українців, але й австрійців — вирішили організувати виступ безпосередньо у церкві. Бандурист виконав два канти із старокобзарського матеріалу, заспівав давню козацьку пісню та зіграв багато експериментальної музики. Також виступив і молодий бандурист Богдан Шутка.
Нагадаємо, що Юліан Китастий народився у Детройті (штат Мічиґан) у родині українських біженців. Освіту здобув у Монреалі (провінція Квебек) і в консерваторії Конкордського університету. Вивчав гру на бандурі від батька Петра Китастого.
Починаючи з кінця 1970-х рр. і впродовж 20 літ був членом капели бандуристів імені Шевченка. 1980-го став мистецьким керівником Нью-Йоркської школи гри на бандурі, ансамблів «Гомін степів», New York Bandura Ensemble й авангардного ансамблю Experimental Bandura Trio. З 2017 року — мистецький керівник Канадійської капели бандуристів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply