Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Як Яніна Педан влилась у родину Девіда Ґілмора

Автор:

|

Грудень 09, 2022

|

Рубрика:

Як Яніна Педан влилась у родину Девіда Ґілмора
Яніна Педан у колі родини

З маловідомої на Батьківщині Яніни Педан можна творити образ незламної українки, яка не схиляється ні перед жодними обставинами непереборної сили. Вже потроху забувається, який потужний драйв викликала на початку рашистської аґресії творча співпраця культового британського рок-гурту Pink Floyd та Андрія Хливнюка, фронтмена київської групи «Бумбокс».
На четвертий день війни Андрій Хливнюк, який тільки-но вступив до територіальної оборони, виклав у Instagram відео, де на Софійській площі, в центрі Києва, він, зі зброєю в руках, виконує а капела першу строфу «Червоної калини». Патріотичний трек став вірусним.
«Моя невістка Яніна побачила це відео, розчулилась та перекинула мені, — розповідає Девід Ґілмор. — Вау, це фантастика. Здалося, що з нашим ім’ям та належною медіаплатформою, ми маємо правильно використати такий трек. Відео Андрія одразу спонукало перетворити його на щось».
Незабаром музикант усамітнився у домашній студії, підібрав потрібні акорди та написав нову пісню Hey, Hey, Rise Up. 7 квітня вона стала першим новим записом Pink Floyd за останні 28 років. Видана синглом яскрава пісня-колаборація очолила гіт-паради у 27 країнах світу.
Ось що означає невістка-українка. Разом із чоловіком Чарлі Ґілмором вона живе у південному Лондоні. Одразу після весілля, яке пара влаштувала 7 серпня 2016-го, щасливий наречений розповідав: «Яніну я б назвав «вигідним» партнером. Вона вправно володіє молотком; вміє зварювати металеві пластини; мабуть, вільно керуватиме важкою технікою, коли навіть трохи хильне. Завдяки старанням дружини наш будинок наповнився унікальними виробами, створеними власноруч: стелажами, столами, електросвітильниками, свічниками, ножами. Перелік можна продовжувати безкінечно. Коли люди кажуть, що вони вчаться у своїх половинок, то зазвичай мають здебільшого на увазі якісь риси вдачі. Для мене ж це купа корисних речей — лад в оселі, полагоджена електрика, запаяні баняки, відремонтована побутова техніка. Всьому цьому я постійно вчуся у неї».
Узимку 2019-го у Чарлі й Яніни народилася перша донечка Олінка. Від щастя подружжя було на сьомому небі. Відтоді сімейне життя в родині докорінно змінилося. А за рік її свекор написав у Twitter: «Російські солдати, припиніть вбивати своїх братів. Переможців у цій війні не буде. Моя невістка-українка й мої онучки хочуть відвідати і пізнати свою прекрасну країну. Припиніть це, доки ви все не знищили. Путін повинен піти».
Вторгнення в Україну багато що змінило у ставленні «бога гітари» до політики. «Мої онуки — наполовину українці, невістка Яніна — українка. То унікальний народ. Її бабуся жила в Харкові, коли розпочалася війна. Дуже літня жінка, інвалід, пересувалася винятково в інвалідному візку і не перший рік мала доглядальницю. Яніні з українськими родичами коштувало величезних зусиль вивезти стареньку не просто з Харкова, а й через усю Україну транспортувати до польського кордону та наприкінці березня переправити до Швеції».
До речі, українських алюзій у відеокліпі до пісні Hey, Hey, Rise Up — хоч греблю гати. До прикладу, Нік Мейсон грає на барабанах, прикрашених картиною Марії Примаченко, чий музей в Іванкові у ніч на 28 лютого ц. р. зруйнували обстрілом ракетами з літака рашистські окупанти.
Щоб повністю відновити пошкоджену будівлю, знадобиться більше 35 млн грн. Від початку вересня гроші почали збирати на спеціальний рахунок, який відкрило Міністерство культури й інформаційної політики в Національному банку України.
Як повідомляв «Міст», Pink Floyd записав пісню на підтримку України.

Олександр Рудяченко, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply