Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Виставка молодого художника

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Виставка молодого художника

У Львівській галереї «Кораллі» відбулося відкриття виставки молодого львівського художника Дем’яна Перетятка. Світоглядні, композиційні й технологічні знахідки мистця не залишили байдужими нікого з присутніх — від його ровесників до визнаних фахівців у різних галузях культури. Незважаючи на те, що автор художніх полотен ще перебуває в стадії творчого пошуку та становлення, він уже дивує своєю колористикою, експресією й енерґетикою.

Відомий мистецтво­знавець Роман Яців так охарактеризував загальний концептуальний знаменник вищезгаданої експозиції: «Прокладаючи шлях між власною екзистенцією та проблематикою сучасного живопису, Дем’ян Перетятко посилює функції кольору й фактури для візуалізації певних внутрішніх станів у моделях локальних авторських міфів. Композиції його картин не мають спільного структурно-образного ядра, цілісної пластичної концепції. Молодий мистець є вільним у способах завантаження символьного (в окремих випадках — метафізичного) сере­довища, уникаючи уніфікованих рішень або варіантних парафразувань успішних знахідок. Типологічно частину творів Дем’яна Перетятка можна порівняти зі жанрами сучасної музичної культури, у якій паралельно розвиваються рок, поп, джаз і академічні стилі зі складною семантичною диференціацією. Саме така стихія постмодерністських практик у різних творчих галузях є середовищем, де народжуються та розкриваються певні естетичні й смислові ідеї Дем’яна Перетятка як художника з багатим і різноплановим фаховим потенціалом».

Львів завжди славився значною кількістю мистців, які принесли славу не лише рідному містові, а й Україні загалом, а в окремих випадках — здобули світове визнання. Та на межі ІІІ тис. досягнення «технологічного проґресу» стали потроху нівелювати унікальність уміння творити «на живо». Хоча зараз організувати виставку творчих робіт — значно простіше, ніж це було кілька десятиліть тому, проте значно складніше знайти особистостей, які вміють удало працювати олівцем, пензлем, шпателем чи різцем, а не «фотошопити». Власне, у доброзичливій атмосфері спілкування широкоспектрального континґенту домінувало переконання, що справжнє мистецтво завжди залишаться таїнством і даром від Бога.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply