Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Видали на користь школи-інтернату

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

Видали на користь школи-інтернату
Вихованці дитячого будинку-інтернату в Знам’янці

Консисторія Української православної церкви США і, зокрема, архієпископ Даниїл Зелінський опікуються вихованцями дитячого будинку-інтернату в м. Знам’янці Кіровоградської області. Цей заклад для дітей із вадами фізичного або розумового розвитку має можливість надавати медичну допомогу та реабілітацію для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч та інші вади опорно-рухового апарату. Школа дає можливість надавати освіту без відриву від лікування та профілактичних реабілітаційних заходів.
У школі-інтернаті учні мають можливість отримати повну загальну середню освіту на базі 12 класів, та базову загальну середню освіту на базі 10 класів із отриманням документів державного взірця. 2018/2019 навчального року в школі було 22 класи, 14 виховних груп,у яких навчалися 150 учнів віком від 6 до 19 років, з них 18 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 48 — діти-інваліди.
Саме до останніх належить Валя Нижник, 1990 року народження. Виявилося, що вона пише вірші та байки. З ініціативи владики Даниїла зусиллями УПЦ США видали збірку її творів «Чудесний мир». Її відкриває вірш «Молюсь за Україну», перші рядки якого проголошують:

Молюсь за тебе, Україно!
Щодня і поночі в думках.
Коли ми разом — ми єдині.
Молюсь за кожного із нас.

Валя Нижник має рідкісне поетичне бачення навколишнього світу:
Перебирає тихо струни осінь,
Вплітає павутинки в жовті коси,
Гітари звуки чисті та сумні,
Палають ягоди калини як вогні.
Танцює листя неповторні вальси,
Дерева голі — гілки наче пальці…
І плаче дощ, закоханий у осінь,
Своє кохання загубив їй в коси.

Або:
Заблукала хмарка в небі,
Загубила стежку.
Плакала, тужила,
Сльози проливала.
Допомоги в райдуги
Цілий день благала.
Пожаліла райдуга —
Вишила мережку
Червоненьким, щоб бачила,
По самому краю,
До хатиночки на небі,
Де сестри чекають.

Свої ліричні рядки присвячує матері, нездійсненому коханню. Окремий розділ «Казковий світ» складають казки. Приваблює графічне оформлення збірки (верстка та графіка Єлизавети Симоненко), яке наближає сприйняття поезій Валі Нижник.
Книжку можна придбати за $20 (це буде пожертва на школу-інтернат) в Консисторії УПЦ США: Ukrainian Orthodox Church of the USA, P.O. Box 495, South Bound Brook, NJ 08880.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply