Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

«Віртуози» подалися в он-лайн

Автор:

|

Червень 05, 2020

|

Рубрика:

«Віртуози» подалися в он-лайн
Афіша цьогорічного фестивалю «Віртуози»

Один із найстаріших і наймасштабніших українських фестивалів класичної музики «Віртуози» цього року відбувся он-лайн. Вже традиційно, впродовж десятиліть його організатором є Львівська національна філармонія. 39 років поспіль, наприкінці весни у Львові відбувається справжнє свято музики, що об’єднує кращих із кращих — солістів, дириґентів, колективи, композиторів із різних куточків світу. Адже всі знають, що «Віртуози» — це феєрія майстерності.
2020-го фестиваль, без сумніву, став унікальним і вирізнявся з-поміж інших: він відбудеться у форматі дводенного марафону он-лайн, який цілком був присвяченим постаті видатного композитора-класика — Людвіґа ван Бетговена, адже цього року виповнюється 250 літ від дня народження митця.
«Віртуози» мали тривати впродовж 21-31 травня. До програми входило 20 подій, понад 50 симфонічних, фортепіанних і камерно-інструментальних композицій Людвіга ван Бетговена, які мали прозвучати у виконанні понад 40 солістів, чотирьох колективів і шістьох дириґентів із 11 країн світу.
Нові умови соціального дистанціювання спричинили зміни у форматі цьогорічного фестивалю «Віртуози», позаяк унеможливили приїзд багатьох музикантів і готування масштабних полотен композитора. Проте святкування 250-річчя Бетговена стало не менш грандіозним! Марафон тривав два дні — 31 травня та 1 червня. Його репертуар цілком збігся з початковим задумом — складався з творів Бетговена. На сцені Концертного залу Людкевича прозвучали найкращі фортепіанні, камерно-інструментальні твори, вокальна музика Бетговена, уривки з його опери «Фіделіо» й ораторії «Ісус на Оливковій горі».
Виконавський склад марафону сформували українські музиканти, серед яких були солісти найкращих світових концертних майданчиків, а також молоді та надзвичайно талановиті музиканти, котрі лише розпочинають свою творчу кар’єру. Фестиваль «Віртуози» транслювали на офіційних інтернетресурсах Львівської національної філармонії. Тож усі охочі мали змогу зануритися у безмежний музичний світ генія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply