Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

«Віртуальна лісова пісня» у постановці «Яри»

Автор:

|

Червень 24, 2021

|

Рубрика:

«Віртуальна лісова пісня» у постановці «Яри»
Афіша вистави

Мистецька група «Яра» (Yara Arts Group) презентує попередній перегляд «Віртуальної лісової пісні» — нового погляду на відому п’єсу Лесі Українки «Лісова пісня», що відбудеться у п’ятницю, 25 червня ц. р. о пів на третю по полудні. Показ події проходитиме наживо у Facebook, але її також можна буде безкоштовно переглянути у записі пізніше. Посилання буде доступним на вебсайті.
«Віртуальна лісова пісня» — постановка Вірляни Ткач, яка ґрунтується на уривках із перекладу п’єси, над яким вона працювала разом із Вандою Фиппс. Постановка руху — Шиґеко Сара Суґа, костюми — від Кейко Обремскі, відеоефекти — Вальдемарт Клюзко, відео — Євген Малолєтка. Літературний менеджер — Оксана Лебедівна. Традиційні пісні у виставі виконає Ірина Волошина, а мелодії на сопілці зіграє Ігор Діденчук із гурту Go_A.
Актори «Яри» у «Віртуальній лісовій пісні»: Санскар Араґвал, Ендрю Колто, Дарієн Фіоріно, Сільвана Ґонзалес, Акіко Гірошіма, Чамайя Муді, Мартін Ніколов, Нам Фем, Маша Прусс, Шиґеко Сара Суґа, Шона Такер, Ірина Волошина та Джорджія Вілер.
Цього року «Яра» вже презентувала серію віртуальних подій на основі п’єси Лесі Українки «Лісова пісня». 1993-го Вірляна Ткач і Ванда Фиппс отримали нагороду за переклад п’єси з української на англійську мову. З того часу «Яра» створила кілька вистав, що ґрунтуються на цій драмі. Першим був майстер-клас у театрі «Ля Мама» (1993), далі — двомовна вистава «Лісова пісня «Яри», представлена у Театрі ім. Курбаса у Львові, та в «Ля Мамі» (1994). Третім проєктом стала імерсивна вистава «Вогонь. Вода. Ніч» у «Ля Мамі» (2013). Цього разу «Яра» представляє нове бачення класичної української п’єси у «Віртуальній лісовій пісні».
Починаючи з лютого ц. р., «Яра» створила серію віртуальних ZOOM-подій, що містили розмови з першими учасниками проєктів, а також фото та відео з цих проєктів. Записи усіх подій можна переглянути на вебсайті.
«Віртуальна лісова пісня» стала можливою завдяки публічним коштам Департаменту культури міста Нью-Йорк (New York City Department of Cultural Affairs), Ради з питань мистецтв штату Нью-Йорк (New York State Council on the Arts), кредитної спілки «Самопоміч» (Нью-Йорк), і завдяки друзям мистецької групи «Яра».
Як повідомляв «Міст», раніше Вірляна Ткач заявляла, що культура — це діалог крізь час і простір.
Пресслужба Yara Arts Group

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply